ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/29 11:17:42
سرویس سیاسی
بیانات مقام معظم رهبری واضح بود و نیازی به تحلیل ندارد

باهنر:در نظام جمهوری اسلامی بن‌بستی وجود ندارد

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی بن بستی وجود ندارد، اظهار داشت: قانون اساسی آن چنان دقیق وظایف و مسئولیت‌های قوا و نهادهای نظام جمهوری اسلامی را روشن کرده است که هیچ بن بستی در آن وجود ندارد.
باهنر:در نظام جمهوری اسلامی بن‌بستی وجود ندارد نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی بن بستی وجود ندارد، اظهار داشت: قانون اساسی آن چنان دقیق وظایف و مسئولیت‌های قوا و نهادهای نظام جمهوری اسلامی را روشن کرده است که هیچ بن بستی در آن وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/33051.jpg باهنر:در,نظام,جمهوری,اسلامی,بن‌بستی,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد‌رضا باهنر در گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته (شنبه 28 بهمن ماه) شبکه دوم سیما درباره بیانات دیروز مقام معظم رهبری و راه‌های تحقق توصیه‌های ایشان توسط دولت و مجلس گفت: بیانات مقام معظم رهبری آنقدر روشن، شفاف و صریح بود که قابل تاویل و تفسیر نیست و مقام معظم رهبری فصل الخطاب قضاوت است.

نماینده مردم تهران ،ری ،شمیرانات و اسبلام شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم با محور قرار گرفتن قانون در کشور کاملا موافق هستند و مطالبه‌شان حرکت ما در چهارچوب قانون است، اظهار داشت: ما مسئولان باید قدردان اعتماد مردم باشیم.

وی خاطر نشان ساخت: رای مردم به ما مشروط است و شرط اصلی آن تبعیت از احکام نورانی اسلام و قانون اساسی است.

باهنر با بیان این که اگر زیاده خواهی کنیم و به برخی از وظایف خود عمل نکنیم بیش از آن چه که قانون به عهده ما گذاشته است طلب قدرت و اختیار کنیم باید پاسخگو باشیم.

نایب رئیس دوم مجلس با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی بن بستی وجود ندارد، اظهار داشت: قانون اساسی آن چنان دقیق وظایف و مسئولیت‌های قوا و نهادهای نظام جمهوری اسلامی را روشن کرده است که هیچ بن بستی در آن وجود ندارد.

وی با اشاره به ارجح بودن قانون ضمن برشمردن مثال‌هایی با بیان اینکه عده‌ای تصور می‌کنند مجمع تشخیص مصلحت نظام فراتر از مجلس است، گفت: دو سه سال قبل بحثی درباره تفسیر اصل 112 قانون اساسی درباره وظایف مجمع مطرح شد و پس از آن که شورای نگهبان این اصل را تفسیر کرد همه کارها براساس تفسیر تعریف شد.

باهنر با اشاره به این که براساس اصل 110 قانون اساسی تنظیم روابط قوا از وظایف رهبری است، افزود: هیچ بهانه و علتی برای اختلاف، دعوا و زیاده خواهی وجود ندارد.

نایب رئیس دوم مجلس با اشاره به اینکه اگر به همه کمک و از قوانین تبعیت کنیم و قانون اساسی را محور قرار دهیم مشکلی پیش نخواهد آمد، اضافه کرد: مردم صددرصد با محور قرار گرفتن قانون موافقند بنابراین قانون فصل الخطاب است.

وی گفت: مردم نظام اسلامی خود را قبول دارند و از ما توقع دارند تا در چهارچوب نظام فعالیت کنیم.

باهنر با اشاره به اینکه ما در بسیاری از موارد در مقابل عظمت مردم کم می‌آوریم، افزود: بعضی وقت‌ها به فشارهای دشمن نیاز داریم.

نایب رئیس دوم مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 22 بهمن آبرومندتر از 22 بهمن‌های قبلی برگزار شد، گفت: برای اداره کشور نیاز به بحث‌های مدبرانه داریم.

وی افزود: مردم در راهپیمایی 22 بهمن حماسه پرشکوه به نمایش گذاشتند اما در قم اشتباهی توسط دوستان نادان و یا دشمنان دانا رخ داد و خوراک رسانه‌های بیگانه را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه باید همیشه و همه جا مراقب باشیم و با تدبیر همدلی و همراهی عمل کنیم ادامه داد: دشمنان هزار نقطه روشن و افتخارآمیز کشور که مردم در آن راهپیمایی کردند را نادیده گرفتند و قم را نشان دادند لذا باید همه جا مواظب و رصد کنیم.

باهنر با بیان اینکه برای استفاده از فرصت‌های اقتصادی نیاز به خرد جمعی و تعامل داریم، افزود: رهبر انقلاب دیروز درباره مفاسد اقتصادی گلایه کردند بنابراین باید گفت گزارش مشت پرکنی درباره مقابله با مفاسد اقتصادی نداریم که خدمت مقام معظم رهبری و ملت ایران ارائه کنیم .

وی با بیان اینکه اگر همدلی قوای سه گانه در کشور باشد شاید 70، 90 درصد مشکلات قابل جبران باشد، گفت: راهش آن است که از احساسات مردم سوء استفاده نکنیم.

نایب رئیس دوم مجلس گفت: اگر به این جمله امام(ره) باور داشتیم که عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید خیلی از مسائل به وجود نمی‌آمد.

وی در پایان گفت: به جرات و براساس 26 سالی که در مجلس بودم می‌گویم جایی که مقام معظم رهبری در این سال‌هایی که از حکم حکومتی استفاده کردند از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کند اما در حوزه سیاستگذاری و نظرات مشورتی به مجلس یاری‌های زیادی رسانده‌اند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet