هدر اصلی
1391/11/29 11:27:30
سرویس صحن
دستغیب در نطق میان دستور؛

مجلس بررسی عملیاتی رهنمودهای رهبری را در دستور کار قرار دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بابیان اینکه رخدادها و اتفاقات اخیر باعث تکدر خاطر رهبر معظم انقلاب گردید، گفت: امروز باید مجلس و کمیسیون های آن بررسی راهکارهای عملیاتی رهبری را در دستور کار خود قرار دهند.
مجلس بررسی عملیاتی رهنمودهای رهبری را در دستور کار قرار دهد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بابیان اینکه رخدادها و اتفاقات اخیر باعث تکدر خاطر رهبر معظم انقلاب گردید، گفت: امروز باید مجلس و کمیسیون های آن بررسی راهکارهای عملیاتی رهبری را در دستور کار خود قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/23299.jpg مجلس,بررسی,عملیاتی,رهنمودهای,رهبری,را,در,دستور,کار,قرار,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمدرضا دستغیب در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در نطق میان دستور خود با تاکید بر اینکه همگان به رخدادها و اتفاقاتی که موجب تکدر خاطر امام و مقتدای ما گردید، واقف هستیم، تصریح کرد: فرمایشات روز گذشته معظم له واضح و روشن است و کاش بینش و تدبیر ما به گونه ای بود که نیاز به بیان صریح ایشان نبود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: اما این واقعیت به ناچار رقم خورد و تنها چاره شیرین شدن این کام تلخ جامه عمل پوشاندن به منویات رهبری و خواسته ملت است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم تاکید کرد: نگاه تقلیل گرایانه و ماندن در سطرها، نوشته ها، بیانیه ها ومصاحبه ها ظلم مضاعفی به این خواسته بحق است.

دستغیب با بیان اینکه سخنان پیشوای ما به بهترین وجه بیان گردید و برای همگان قابل فهم بود، گفت: زمان عمل و وفای به عهد است و هنگامه ارائه راهکارهای عملیاتی است.

وی افزود: مردم رهبرشان را بهتر از مسئولان می شناسند و نیاز نیست خورشید انقلاب و راهبر خوبی ها را به مردم معرفی کنیم چرا که مردمی که به هوشیاری و بصیرت امام انقلابی خویش ایمان دارند، می دانند که او واقف به راه و رسم منزل ها و چراغ هدایت در پیش همگان است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: امروز انتظار می رود در دستور کار مجلس و کمیسیون ها بررسی راهکارهای عملیاتی رهبر قرار گیرد و بنشینیم و درباره این راهکارها به آرامی بحث کنیم.

وی افزود: چگونه است که درباره همه چیز مانند رأی اعتماد و استیضاح و... تشریفات و مراحل خاصی پیش بینی شده است اما آیا نباد برای فرامین رهبری که رکن رکین نظام است، سازوکاری از سوی مجلس طراحی شود؟

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم یادآور شد: آن هم کسی که پیش از انقلاب دوشادوش معمار کبیر انقلاب حرکت کرده و پایه گذار تشکیلات سیاسی و فرهنگی بسیاری در کشور است و کسی که در خانه ملت قانونگذاری را و در دولت اجرا را به کمال تجربه کرد و جسم و جان خویش را در معرض طوفان حوادث قرار داد، آیا نباید برای بهره مندی مطلوب از چنین سرمایه ای سازوکارهای ویژه ای در خانه ملت طراحی کرد؟

دستغیب ادامه داد: سوال دوم این است که چرا نتوانستیم به یک گفتمان تعاملی و اهداف محور بین دولت و مجلس برسیم؟ پاسخ این است که زیرساخت های آموزشی و تربیتی در کشور نقایصی دارد و باید آموخت چگونه انتقاد و بحث کرد و سپس در فضای آرام و بدون جنجال به نتیجه رسید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه رعایت حدود الهی و سیره علوی باید مبنای تنظیم همه روابط اجتماعی باید مبنا قرار گیرد، تصریح کرد: تحقق وحدت در سایه الهی شدن و بی آلایه شدن دلها و اتصال به منبأ و مبدأ واحد میسر است.

دستغیب با بیان اینکه مصادیق منافع ملی و حدود امنیت ملی و حقوق شهروندی در کشور به درستی تعریف نشده است، گفت: باید نسبت به این مصادیق نگاه ملی و کلان پیدا کرد.

وی ادامه داد: چه اشکالی دارد رفتار پسندیده از جانب هر کسی محترم و کار ناشایست مورد سرزنش قرار گیرد، حتی اگر از جانب همراهان و هم مسلکان ما باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: فرهنگ شجاعت و عذرخواهی باید در مسئولان نهادینه شود، چنانچه این امر از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی‌محقق گردید.

وی ادامه داد: اگر رهبری از حاشیه های اخیر مکدر شدند و مردم با فشارها و تحریم های اقتصادی مواجهند باید مسئولان در جبران گذشته اهتمام مضاعفی داشته باشند و توپ را در میدان دیگران قرار دادن و دیگران را مقصر جلوه دادن روش غلطی است.

دستغیب تصریح کرد: اگر مسئولان خود را مسئول بدانند دو حسن دارد؛ اولین حسن این است که از اتهام زدن به دیگران پرهیز شده و دشمنی تبدیل به دوستی می گردد و حسن دیگر این است که وقتی خود را مسئول بدانیم، تلاش مضاعفی جهت خدمت به مردم به کار می بریم.

نماینده مردم شیراز درمجلس نهم با بیان اینکه عوامل خارج از دولت و مجلس در دامن زدن به حواشی بی تاثیر نبودند و خواسته و ناخواسته با هیجان کاذب به این حواشی دامن زدند، یادآور شد: خلأ قانون جامع رسانه در ساماندهی بداخلاقی های فضای اینترنتی در آستانه انتخابات 92 احساس می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی در شرایطی است که در عرصه های بین المللی حرف های زیادی دارد چرا که بر مبنای انقلاب و مکتبی متمایز از تئوری های رایج مانند لیبرالیسم و مارکسیسم شکل گرفت که امروزه الهام بخش بیداری اسلامی و دارای پیامی روشن برای انسان های آزاد است که اعمال فشارها و تحریم ها نیز برای کنترل و مقابله با این رویکرد جهان شمول است که ما نباید اجازه دهیم که حاشیه سازی ها منجر به تحت شعاع قرار دادن افتخارات و دستاوردهای بزرگ ملت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet