هدر اصلی
1391/11/30 10:39:22
سرویس اقتصادی
فتحی پور:

تهاتر کالا و نفت نباید تولید داخلی را نابود کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس واردات کالاهای غیر ضروری با استفاده از پول نفت را موجب نابودی تولید داخلی دانست و گفت: تهاتر کالا و نفت تنها در صورتی که موجب واردات کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و دارو شود، برای کشورمان سودمند است.
تهاتر کالا و نفت نباید تولید داخلی را نابود کند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس واردات کالاهای غیر ضروری با استفاده از پول نفت را موجب نابودی تولید داخلی دانست و گفت: تهاتر کالا و نفت تنها در صورتی که موجب واردات کالاهای اساسی، مواد اولیه تولید و دارو شود، برای کشورمان سودمند است. https://cdn.icana.ir/d/019/225.jpg تهاتر,کالا,و,نفت,نباید,تولید,داخلی,را,نابود,کند Icana

ارسلان فتحی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: اینکه در مقابل صادرات نفت مجبور به واردات کالاهای غیر ضروری باشیم و کشورمان مورد هجوم این کالاها قرار بگیرد، به هیچ وجه به نفع کشور نیست و به نابودی تولید داخلی می انجامد.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تهاتر کالا و نفت در صورتی می تواند برای کشورمان سودمند باشد که موجب واردات کالاهایی از قبیل دارو، مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شود و واردات کالاهایی از این دست موجب دور زدن تحریم ها نیز می شود.

وی تاکید کرد: قرار نیست با پول نفت که سرمایه ملی است هر کالا و محصولی که در اختیارمان قرار می دهند را با هر قیمت و هر کیفیتی وارد کشور کنیم.  

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نباید کشور را نیازمند و محتاج به کشورهای خارجی بدانیم، گفت: هر چقدر از خام فروشی نفت جلوگیری کنیم، به نفع کشور است و به جای خام فروشی نفت باید تمام نخبگان کشور و شرکت های دانش بنیان دست به دست هم دهند و در جهت شکوفایی اقتصاد و تولید ملی گام بردارند.   

فتحی پور با اشاره به اینکه کشورمان شاخص های رشد اقتصادی اعم از منابع انسانی، منابع زیرزمینی و منابع طبیعی را در اختیار دارد، تصریح کرد: امروز باید با اتکا به این منابع و با توجه به شعار امسال یعنی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به تولیدات داخلی نگاه ویژه تری داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه راه نجات کشور در تولید، رقابت و کیفیت است، گفت: سیاست های کلی هم در این زمینه ابلاغ شده و باید مجلس در عرصه قانونگذاری و دولت در عرصه اجرا به این سیاست ها عمل کنند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet