هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی درحاشیه بازدیداز نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی:

تزریق نقدینگی به تولید بهترین راه برای تسهیل شرایط کسب و کار است

سرویس صحن
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه برای تسهیل شرایط کسب و کار در کشور با توجه به وجود نقدینگی و تحریم ها این است که نقدینگی را به سمت تولید سوق دهیم که این اقدام علاوه بر جلوگیری از گرانی به ایجاد شغل نیز کمک می کند.
یکشنبه 29 بهمن 1391 ساعت 12:19
تزریق نقدینگی به تولید بهترین راه برای تسهیل شرایط کسب و کار است رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه برای تسهیل شرایط کسب و کار در کشور با توجه به وجود نقدینگی و تحریم ها این است که نقدینگی را به سمت تولید سوق دهیم که این اقدام علاوه بر جلوگیری از گرانی به ایجاد شغل نیز کمک می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/32660.jpg تزریق,نقدینگی,به,تولید,بهترین,راه,برای,تسهیل,شرایط,کسب,و,کار,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در حاشیه افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی که امروز برگزار شد، با اشاره به راهکارهای تسهیل شرایط کسب و کار در کشور گفت: هر کشوری بنا بر شرایط و مقتضیات خود ضوابط و مقررات متفاوتی در رابطه با تسهیل شرایط کسب و کار وضع کرده است و امروز که شرایط در دنیا برای یک نوع مسابقه در ایجاد سرمایه گذاری تغییر کرده همه کشورها در حال مطالعه جهت تسهیل فضای کسب و کار هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه در صورت وجود قوانین و مقررات و ضوابط دست و پا گیر در سرمایه گذاری باید آنها را تغییر داد، افزود: سرمایه در دنیا وجود دارد اما در حال یافتن مکان است و در هر کشوری که فضای آن آماده تر باشد از سرمایه آن بهتر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در قانون برنامه کمی از مشکلات مربوط به ضوابط و مقررات دست و پا گیر در مورد سرمایه گذاری برطرف شد، ادامه داد: ما در این راستا بحثی با عنوان پنجره کار، ایجاد کردیم که برای مثال اگر کسی قصد تاسیس کارخانه ای دارد نیاز نباشد خود با مراجعه به سازمان های مختلف مجوزهای لازم را دریافت کند، بلکه تنها باید به وزارت صنایع مراجعه کند و این وزارتخانه با ارتباط گیری با سایر مراکز مجوزهای مربوط به تاسیس کارخانه را دریافت و تحویل آن سرمایه گذار می دهد.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه سال گذشته نیز مصوبه ای در مورد تسهیل فضای کسب و کار داشتیم، گفت: در حال حاضر کمیسیون های مختلف در حال بررسی این مسئله هستند که نتایج آن به زودی مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: بهترین راه برای تسهیل شرایط کسب و کار در کشور با توجه به وجود نقدینگی  و تحریم ها این است که نقدینگی را به سمت تولید سوق دهیم که این اقدام علاوه بر جلوگیری از گرانی به ایجاد شغل نیز کمک می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه این نمایشگاه نمونه ای است از اقدامات افراد علاقه مندی که در جهت بهبود شرایط کسب و کار و ایجاد اشتغال فکر کرده اند، خاطرنشان کرد: من این نوع اقدامات را تشویق می کنم و اگر تولیدگران در بخش کشاورزی، دامداری و صنعت پیشنهاداتی داشته باشند مورد توجه قرار می دهیم زیرا مسئله اصلی چه در حوزه اقتصاد و چه گره گشایی در صحنه بین الملل از این طریق سامان می یابد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000