ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/01 10:13:24
سرویس اقتصادی
موسوی نژاد:

کمبود نقدینگی، صنعت برق را دچار رکود کرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به رکود ایجاد شده در صنعت برق کشور به علت عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران و سازندگان تجهیزات برق، گفت: در شرایط کنونی و به دلیل نبود نقدینگی در صنعت برق کشور، رقابت با دیگر کشورها در این صنعت را کاهش داده ، لذا تولید داخلی نیز در صنعت برق دچار رکود شده است.
کمبود نقدینگی، صنعت برق را دچار رکود کرده است عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به رکود ایجاد شده در صنعت برق کشور به علت عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران و سازندگان تجهیزات برق، گفت: در شرایط کنونی و به دلیل نبود نقدینگی در صنعت برق کشور، رقابت با دیگر کشورها در این صنعت را کاهش داده ، لذا تولید داخلی نیز در صنعت برق دچار رکود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/31173.jpg کمبود,نقدینگی،,صنعت,برق,را,دچار,رکود,کرده,است Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات ایجاد شده در صنعت برق کشور و کمبود نقدینگی در این صنعت گفت: پیمانکاران صنعت برق کشور باید مشکلات و موانع موجود خود را مطرح کرده تا بتوان با ایجاد سازوکارهای مناسب به حل مشکلات آنها پرداخت.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این امر که کمیسیون انرژی مجلس به طور جدی در پی برطرف کردن موانع پیش روی صنعت برق کشور است، افزود: کمیسیون انرژی مجلس به جد مشکلات صنعت برق کشور را دنبال کرده، چراکه این صنعت برای کشور از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

وی در پاسخ به این سوال که در شرایط کنونی آیا امکان خصوصی سازی صنعت برق کشور وجود دارد یا خیر، اظهارداشت: در حال حاضر با وضعیتی که صنعت برق کشور با آن مواجه است امکان خصوصی سازی این صنعت وجود ندارد، اما اگر این امر اتفاق بیافتد رقابت صنعت برق را در عرصه جهانی شاهد خواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس چشم انداز آینده صنعت برق کشور را نامناسب دانست و خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی و به دلیل نبود نقدینگی در صنعت برق کشور قطعا رقابت با دیگر کشورها در این صنعت میسر نبوده، لذا تولید داخلی نیز درصنعت برق دچار رکود شده است.

در این زمینه از نظر بسیاری از کارشناسان صنعت برق، عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران و سازندگان تجهیزات از سوی وزارت نیرو منجر به از بین رفتن نقدینگی این پیمانکاران و اضمحلال پویا ترین بخش اقتصاد کشور شده و همچنین عدم پراخت مطالبات سرمایه گذاران واقعی در بخش خصوصی در تولید برق مانع از تسویه بدهی آنها به دولت شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet