ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/29 12:19:00
سرویس صحن
بائوج‌لاهوتی به‌عنوان طراح طرح دو فوریتی کاهش آلودگی هوا:

سالانه حدود 5 هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می‌کنند

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با بیان اینکه متأسفانه هر روز تعطیلی کشور به‌علت آلودگی خسارت سنگینی را به اقتصاد وارد می‌کند، گفت: نزدیک به ۵ هزار نفر جان خود را در تهران و کلان‌شهرهای کشور به خاطر افزایش آلاینده‌های هوا از دست می‌دهند.
سالانه حدود 5 هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می‌کنند عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با بیان اینکه متأسفانه هر روز تعطیلی کشور به‌علت آلودگی خسارت سنگینی را به اقتصاد وارد می‌کند، گفت: نزدیک به 5 هزار نفر جان خود را در تهران و کلان‌شهرهای کشور به خاطر افزایش آلاینده‌های هوا از دست می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/701.jpg سالانه,حدود,5,هزار,نفر,در,کشور,بر,اثر,آلودگی,هوا,,فوت,می‌کنند Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج‌لاهوتی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی به‌عنوان طراح طرح دو فوریتی کاهش آلودگی هوا، با بیان اینکه متأسفانه هر روز تعطیلی کشور  به‌علت آلودگی هوا خسارت سنگینی را  به اقتصاد کشور وارد ‌کرده و موجب بیماری‌ برای مردم می‌شود، گفت: نزدیک به 5 هزار نفر جان خود را در تهران و کلان‌شهرهای کشور به خاطر افزایش آلاینده‌های هوا از دست می‌دهند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه در طرح کاهش آلودگی هوا، موضوع حمل و نقل مطرح شده است، افزود: در این طرح در نظر گرفته شده که 75 درصد جابجایی‌های درون شهری در کلان‌شهرها، با وسیله حمل و نقل عمومی انجام شود.

وی ادامه داد: نکته بعدی در این طرح، موضوع توجه ویژه به فضای سبز شهرها است که در زیبایی چهره شهرها نیز بسیار موثر است.

بائوج لاهوتی گفت: پیش از این مالکان خودرو موظف بودند معاینه فنی اتومبیل خود را انجام دهند اما بعداً مصوب شد معاینه فنی خودروها هر 5 سال یک‌بار انجام شود.

لاهوتی با اعلام اینکه بر اساس طرح دو فوریتی کاهش آلودگی هوا، معاینه فنی خودروها هر 3 سال یک‌بار از سوی مالکان انجام شود، یادآور شد: هم‌اکنون مراکز معاینه فنی اتومبیل‌ها افزایش یافته و از این رو ما باید قانون را درست تصویب کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به مشکلات و خسارات ناشی از آلودگی هوا در کلان‌شهرها و افزایش بیماری‌ها، به دو فوریت طرح کاهش آلودگی هوا رأی دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet