خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1391/11/29 16:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی:

فضای بین المللی برای انقلاب بحرین آماده نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه محیط بین المللی برای انقلاب بحرین آماده نیست، گفت: اگر به جای بحرین کشوری دیگر با مختصات دیگری بود ؛ جامعه جهانی از این انقلاب حمایت می کرد.
فضای بین المللی برای انقلاب بحرین آماده نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه محیط بین المللی برای انقلاب بحرین آماده نیست، گفت: اگر به جای بحرین کشوری دیگر با مختصات دیگری بود ؛ جامعه جهانی از این انقلاب حمایت می کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg فضای,بین,المللی,برای,انقلاب,بحرین,آماده,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نوذر شفیغی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سالروز انقلاب بحرین و ادامه کشتارها از سوی رژیم آل خلیفه ، گفت:مردم بحرین باید اطلاع داشته باشند که پیروزی یک انقلاب مستلزم یک سری شرایط است که یکی از آن شرایط مقاومت ملت است .

وی با اشاره به اینکه مردم بحرین نباید انتظار داشته باشند که یک انقلاب در مدت زمان کوتاهی به نتیجه برسد، بیان کرد: بحرین شرایط خاص خود را دارد. انقلاب ایران بعد از دو دهه فعالیت به نتیجه رسید و این در حالی است که مردم بحرین دو سال است فعالیت خود را آغاز کرده اند.

شفیعی تصریح کرد:مردم باید به رسالت خود عمل و مقاومت کنند و در فکر پیروزی باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: از سوی دیگر جامعه جهانی نسبت به موضوع بسیار مهم بحرین اصل تعیین سرنوشت و حقوق بشر را که شعار خود آنهاست ، نادیده می گیرد.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی در مورد بحرن استانداردهای دیگری به کار می برد، اظهار داشت: اگر به جای بحرین کشور ذیگر با مختصات دیگری بود ؛ جامعه جهانی از این انقلاب حمایت می کرد اما از آنجا که انقلاب بحرین ممکن است منافع آمریکا در منطقه را به خطر بیاندازد ، در مقابل آن ایستادگی می کنند.
شفیعی تأکید کرد: محیط بین المللی برای انقلاب بحرین آماده نیست و به همین دلیل است که می گویم بحرین شرایط خاص خود را دارد و مردم باید مقاومت کنند.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیش شرط مسئله بحرین را در مذاکرات ایران و 1+5 در قزاقستان مطرح کرده است . کار ایران حمایت سیاسی از مردم بحرین است و در این راستا باید در همه تریبون هایی که می تواند این مسئله را مطرح کند.
شفیعی گفت:یکی از تریبون های مهم محل مذاکرات ایران و 1+5 است که ایران نیز این مسئله را در دستور کار دارد.
وی در این باره که تحرکات سیاسی در مورد بحرین تا چه اندازه می تواند تأثیرگذار باشد، بیان کرد: تحرکات دیپلماتیک باید صورت گیرد و حتما تأثیرگذار است.
شفیعی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر موضوع بحرین در مذاکرات ایران و 1+5 نشان می دهد که ایران نسبت به خیلی از موضوعات منطقه ای حساس است و این موضوع حتما موثر است حتی اگر نتیجه محسوسی نداشته باشد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet