روز مجلس
1391/12/02 11:17:19
سرویس اقتصادی
موسوی‌نژاد با انتقاد از عدم پرداخت بدهی ایرلاین‌ها به شرکت‌های نفتی:

بدهی ایرلاین ها به نفتی ها به قوت خود باقی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با یادآوری بدهی‌های معوق ایرلاین‌ها به وزارت نفت بابت سوخت هواپیما‌های خود گفت: با وجود اینکه در چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیمابوده‌ایم اما هنوز ایرلاین‌ها بدهی‌های خود را به شرکت پخش فرآورد‌های نفتی بابت سوخت پرداخت نکرده و این بدهی‌ها همچنان پابرجاست.
بدهی ایرلاین ها به نفتی ها به قوت خود باقی است عضو کمیسیون انرژی مجلس با یادآوری بدهی‌های معوق ایرلاین‌ها به وزارت نفت بابت سوخت هواپیما‌های خود گفت: با وجود اینکه در چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیمابوده‌ایم اما هنوز ایرلاین‌ها بدهی‌های خود را به شرکت پخش فرآورد‌های نفتی بابت سوخت پرداخت نکرده و این بدهی‌ها همچنان پابرجاست. https://cdn.icana.ir/d/019/6086.jpg بدهی,ایرلاین,ها,به,نفتی,ها,به,قوت,خود,باقی,است Icana

سید‌مهدی موسوی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت خود را افزایش داده و پول پرواز‌ها را نیز نقد از مشتریان مطالبه می‌کنند گفت: عدم پرداخت بدهی‌های معوقه از سوی ایرلاین‌ها به شرکت‌های ملی فرآورده‌های نفتی هیچ توجیه منطقی ندارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی باید هرچه سریع‌تر بدهی‌ خود را بابت سوخت با وزارت نفت تسویه کنند افزود: دولت و مسئولان برای رفع مشکلات شرکت‌های ملی فرآورده‌های نفتی و پس‌گرفتن بدهی‌های خود از ایرلاین‌ها پیش‌قدم شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیما در کشور بوده‌ایم اما متأسفانه هنوز ایرلاین‌ها بدهی‌های خود را به شرکت های پخش فرآورد‌های نفتی بابت سوخت پرداخت نکرده و این بدهی‌ها همچنان پابرجاست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با یادآوری بدهی‌های معوق ایرلاین‌ها به وزارت نفت بابت سوخت هواپیما‌های خود گفت: باید مشخص شود که چرا ایرلاین‌ها پول بلیت را از مشتریان نقد می‌گیرند اما اقدامی جهت تسویه بدهی خود  پس از گذشت زمان بسیار با شرکت‌های نفتی نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که شرکت ملی نفت نیز می‌تواند در قبال بدقولی‌های ایرلاین‌ها بابت پرداخت بدهی‌های خود از دادن سوخت به آنان خودداری کند تصریح کرد: وزارت نفت در قبال مردم متعهد است چرا که ندادن سوخت به ایرلاین‌ها یعنی لغو پرواز‌ها و بلاتکلیفی مردم که مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: شرکت‌های ملی برای رعایت تعهد خود به مردم و دادن سوخت به ایرلاین‌ها برای جلوگیری از لغو پرواز‌ها نیازمند اجرای تعهدات سایر دستگاه‌ها از جمله شرکت‌های هواپیمایی نسبت به خود در زمینه پرداخت بدهی‌های خود هستند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با تأکید بر اینکه دولت باید برای رفع مشکلات ایرلاین‌ها و ملزم کردن آن‌ها به پرداخت بدهی‌های خود به شرکت‌های نفتی وارد عمل شود گفت: دولت باید از حربه‌هایی که در دست دارد از جمله لغو امتیاز ایرلاین‌ها برای پرداخت هرچه سریع‌تر بدهی به شرکت‌های نفتی استفاده کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: متأسفانه شرکت‌های هواپیمایی از اجرای تعهدات شرکت‌های نفتی در خصوص جلوگیری از لغو پرواز‌ها و ایجاد احساس نارضایتی در مردم سوءاستفاده کرده و تمایلی به پرداخت بدهی ایرلاین‌ها ندارند.‌/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet