هدر اصلی
1391/11/30 10:57:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسانه ملی تابع هیچ قانونی نیست؛

باقری:صدا و سیما نباید رویه BBC را در پیش بگیرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد شدید از رویه صدا و سیما در بخش های خبری گفت:صدا و سیما با پخش سلیقه ای اخبار به گونه ای منادی اختلاف در جامعه شده است و باید از مردم و مسئولین عذرخواهی کند.
باقری:صدا و سیما نباید رویه BBC را در پیش بگیرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد شدید از رویه صدا و سیما در بخش های خبری گفت:صدا و سیما با پخش سلیقه ای اخبار به گونه ای منادی اختلاف در جامعه شده است و باید از مردم و مسئولین عذرخواهی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/21461.jpg باقری:صدا,و,سیما,نباید,رویه,BBC,را,در,پیش,بگیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام محمد باقری بنابی عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی به پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری چراغ راه آینده را برای همگان روشن کرد و ایشان هم برای مردم و هم مسئولین در بحث های داخلی و خارجی هسته ای و مذاکره با آمریکا ، راه را روشن کردند و مطالب امید دهنده فرمودند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن انتقاد شدید از رویه صدا و سیما در بخش های خبری افزود:متاسفانه بخش های خبری صدا و سیمای وقایع سیاسی را درست منعکس نمی کند،از وقایه مجلس و دولت تا خبرهای سیاسی مهم و حتی بیانات اخیر رهبری ،حتی در بخش های خبری مانند 20:30؛ با کمال تاسف صدا و سیما در حد یک رسانه ملی نیست و باید از مردم ، مقام معظم رهبری و مسئولین عزیز عذر خواهی کنند.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت این گونه پخش خبر و انعکاس یک سویه اخبار مثل کاری است که شبکه های خارجی،بی بی سی و شبکه های خبری ماهواره ای  انجام می دهند و برای جامعه فرهیخته و هوشمند ما تاسف برانگیز و نا امید کننده است و صدا و سیما نباید رویه بی بی سی را در پیش بگیرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هرگونه توجیهی برای سانسور و پخش یک سویه اخبار کشور از سوی صدا و سیما غیرقابل قبول است و صدا و سیما واقعیت ها و مشکلات کشور را به مردم بیان نمی کند و سانسور های خبری شدیدی دارد ؛ اینگونه نمی توان گفت رسانه ملی و صدا و سیما نتوانسته خواست مقام معظم رهبری و مردم را بر آورده و منعکس کند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: رویه صدا و سیما درباره بحث اخیر مجلس و طرح استیضاح و بیانات مقام معظم رهبری ، ناقض بیانات آقا بود ؛ ایشان توصیه کردند اختلافات را کنار بگذارید ، اما رسانه ملی با این رویه اختلاف شدیدی را در جامعه دامن می زند که جای تاسف است و ما از آقای ضرغامی می خواهیم کسانی که اخبار را تنظیم و تهیه می کنند مورد بازنگری قرار گیرند .
باقری گفت:شاید در بین آنها افرادی نفوذی باشند که با انقلاب مشکل دارند که این گونه اخبار تدوین می کنند و در جامعه پخش می کنند ؛ فرمایشات اخیر رهبری برای همه فصل الخطاب بود و باید همه این کارها و بد اخلاقی ها پایان یابد.
وی افزود:صدا و سیما با پخش سلیقه ای اخبار به گونه ای منادی اختلاف در جامعه شده است و و باید از مردم و مسئولین عذر خواهی کنند ؛ توصیه می کنم مسئولین صدا سیما فورا از مردم و مسئولین عذر بخواهد و سریعا این موضوع را جبران کند.
باقری در خاتمه گفت: قانون اداره صدا و سیما در مجلس مطرح است اما اینگونه که صدا و سیما را می بینم تابع هیچ قانونی نیست و از قانون خود تبعیت می کند و البته امید داریم صدا و سیما بتواند قوانینی که در مجلس مصوب می شود را بتواند رعایت کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet