خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/11/30 10:47:00
سرویس بین الملل
دواتگری:

نهادینه کردن فرهنگ شیعه‌کشی هدف اصلی وهابیون است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به وقوع انفجار در بازار محله شیعه‌نشین کویته پاکستان که به کشته شدن ۸۳ نفر از شیعیان این کشور منجر شد، گفت:‌ نهادینه کردن فرهنگ شیعه‌کشی هدف اصلی وهابیون است.
نهادینه کردن فرهنگ شیعه‌کشی هدف اصلی وهابیون است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به وقوع انفجار در بازار محله شیعه‌نشین کویته پاکستان که به کشته شدن 83 نفر از شیعیان این کشور منجر شد، گفت:‌ نهادینه کردن فرهنگ شیعه‌کشی هدف اصلی وهابیون است. https://cdn.icana.ir/d/019/24244.jpg نهادینه,کردن,فرهنگ,شیعه‌کشی,هدف,اصلی,وهابیون,است Icana

مهدی‌ دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به کشته شدن 83 شیعه پاکستان در جریان انفجار در بازار کویته، توضیح داد: این گونه اقدامات از چند سال پیش در پاکستان آغاز شده بود و در حال حاضر به اوج رسیده است.

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ردپای جریان وهابیت در شیعه‌کشی‌های پاکستان مشهود است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور شیعی توانست یک مدل از اسلام را به جهانیان معرفی کند که با وجود تبلیغات منفی موفق به این کار نشد از این رو این بار تصمیم گرفته با نسل‌کشی‌ شیعیان مانع از رشد و گسترش این تفکر جهادی که منادی اسلام ناب محمدی (ص) است در جهان شود.

دواتگری ضمن انتقاد از رویکرد مغرضانه دولت پاکستان، افزود: دولت اسلام آباد باید مسئولیت‌پذیر باشد و با برقراری امنیت کامل شیعیان این کشور به روند شیعه‌کشی‌ها پایان دهد.

وی نهادینه کردن فرهنگ شیعه‌کشی را هدف اصلی وهابیون معرفی کرد و گفت: وهابیون گسترش فرهنگ شیعی را مانعی در راه اهداف خود که همانا ارائه اسلام ‌آمریکایی است می‌دانند از این رو سعی می‌کنند تا به مسلمانان چنین القا کنند که رشد فرهنگ شیعی خطری جهانی محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: مجامع بین‌المللی باید به چنین اقداماتی واکنش نشان دهند و به همراه صدور قعطنامه با اقدامات عملی مانع از ادامه  و بسط این جنایات شوند.

در اثر وقوع یک انفجار مهیب در کویته پاکستان 83 نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند، ارتش پاکستان با وجود نگرانی‌های گسترده داخلی و خارجی نسبت به خشونت افسار گسیخته علیه شیعیان کویته تا کنون هیچ حرکت و اقدام جدی در حمایت و حفاظت از جان این شهروندان بعمل نیاورده است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet