خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/30 11:35:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصری:

ایران به دنبال حقوق اصلی خود است؛نه امتیاز

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه تاسیسات هسته‌ای ایران بیش از ۲۸۰ بار مورد بازدید قرار گرفته،‌ ادعای بان‌کی‌مون مبنی بر شائبه اقدام ایران به ساخت بمب اتمی را بهانه‌جویی غرب دانست.
ایران به دنبال حقوق اصلی خود است؛نه امتیاز عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه تاسیسات هسته‌ای ایران بیش از 280 بار مورد بازدید قرار گرفته،‌ ادعای بان‌کی‌مون مبنی بر شائبه اقدام ایران به ساخت بمب اتمی را بهانه‌جویی غرب دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/25548.jpg ایران,به,دنبال,حقوق,اصلی,خود,است؛نه,امتیاز Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عبدالرضا مصری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره ادعای بان‌کی‌مون مبنی بر اینکه ایران می‌تواند از مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای خود به عنوان پوششی برای ساخت یک بمب اتمی استفاده کند،به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)گفت:دیگر دنیا مطلع است که چنین سخنانی بهانه است؛غرب با روح انقلاب ما مخالف است و با استقلال، آزادی و تمامیت ارضی ایران مخالف هستند از ابتدا تا کنون به طرق مختلف شروع به دست‌اندازی در جمهوری اسلامی کردند و البته همه راهها به بن‌بست رسیده است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون بی‌قانونی غرب اظهرمن‌الشمس است؛‌ آنها در مقابل سلاح‌های اتمی رژیم غاصب صهیونیستی که نه عضو NPT است و نه آژانس و نه یک بار تاسیسات او مورد بازرسی قرار گرفته، ساکت می‌نشینند و در مقابل ایران که صرفا برای انرژی هسته‌ای و رآکتور پزشکی تهران به دنبال فعالیت هسته‌ای است، تا به این حد محدودیت و ممنوعیت ایجاد می‌کنند.
وی تصریح کرد: ایران همواره ملت صلح‌دوستی داشته است؛ در طول تاریخ نیز مشخص است و از ابتدای انقلاب کوچکترین تعرضی به هیچ انسان و هیچ کشوری نداشته، در حالی‌که امریکا تا به حال در 18 کشور دخالت نظامی مستقیم انجام داده و به تمام معنا ناقض حقوق بشر بوده است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: امروز کسی که خودش تولید کننده سلاح هسته‌ای است، آن را به کار برده و دنیا را با سلاح هسته‌ای تهدید می‌کند، از مخالفت با سلاح هسته‌ای دم می‌زند در حالی‌که ایران بنا به فتوای مقام معظم رهبری که بمب اتم را حرام دانسته، بالاترین خط قرمز را در این خصوص دارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد ادعای بان کی مون توضیح داد: تاسیسات هسته‌ای ایران بیش از 280 بار مورد بازدید قرار گرفته و رییس سابق آژانس انرژی اتمی بعد از کنار رفتن از سمت خویش رسما اعلام کرد هیچ شائبه‌ای در مورد فعالیت خطرناک هسته‌ای در ایران وجود ندارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس درباره تاثیر چنین اظهاراتی بر روند مذاکرات ایران و 1+5 گفت: غرب باید حقوق قانونی ملت بزرگ ایران را قبول کند؛ ایران در این مذاکرات امتیازی نمی‌خواهد و تنها حق مسلم و قانونی بر اساس قوانین بین‌المللی را دنبال می‌کند؛ اما تحریم‌های امریکا خارج از قوانین بین‌المللی است.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet