خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/12/01 09:01:49
سرویس استان ها
بائوج لاهوتی :

واردات بی رویه ابریشم؛ ابریشم داخلی را نابود می‌کند

نمایند مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات بی‌رویه ابریشم کمر کشاورزان راشکسته است، افزود : واردات بی رویه ابریشم بدون شک تولید ابریشم داخلی را با مشکلات جدی مواجه می‌کند.
واردات بی رویه ابریشم؛ ابریشم داخلی را نابود می‌کند نمایند مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات بی‌رویه ابریشم کمر کشاورزان راشکسته است، افزود : واردات بی رویه ابریشم بدون شک تولید ابریشم داخلی را با مشکلات جدی مواجه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/8465.jpg واردات,بی,رویه,ابریشم؛,ابریشم,داخلی,را,نابود,می‌کند Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و  گو با خبرنگارانتخابیه  خبرگزاری خانه ملت، افزود: تا زمانی که واردات بی‌رویه  ابریشم سیر صعودی داشته باشد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که ابریشم این حوزه انتخابیه به یکی از محصولات بین المللی درعرصه جهانی تبدیل شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درصورتی که واردات بی رویه محصولات کشاورزی از جمله ابریشم در کشور متوقف شود ، به‌طور قطع  می توانیم به سادگی در عرصه بازارجهانی این محصول در جهان جایگاه ممتازی برای کشورمان در نظر بگیرم .

وی ادامه داد : واردات بی رویه ابریشم تولید این محصول را در این حوزه انتخابیه از 7 هزار تن به 600 تن رساند که این بحران موجب شد بسیاری از کشاورزان اراضی کشاورزی خود را تبدیل به ویلا کنند یا خانه نشین شوند.

 بائوج لاهوتی افزود:استارت هدفمند پروسه تولید ابریشم در شهرستان لنگرود  باید همراه با مدیریت کلان در عرصه کنترل واردات بی رویه باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، یاد آور شد: حمایت از تولید ابریشم  بومی و خروج ازواردات بی رویه، راهکاری جز استفاده از تمام  ظرفیت های کشاورزی این حوزه انتخابیه  ندارد و این امر نیز صرفاً با استفاده و بهره گیری از نظرات کارشناسان و پیشکسوتان این عرصه امکان پذیر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet