روز مجلس
1391/11/30 11:59:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده:

بعضی مسئولان شیفته مذاکره با آمریکا هستند

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه واشنگتن همواره درپی ایجاد گره در ایران است،تأکید کرد:بعضی از مسئولان ما شیفته مذاکره با آمریکا هستند که باید از این موضوع مراقبت کنیم تا در دامن دشمن نیافتند.
بعضی مسئولان شیفته مذاکره با آمریکا هستند عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه واشنگتن همواره درپی ایجاد گره در ایران است،تأکید کرد:بعضی از مسئولان ما شیفته مذاکره با آمریکا هستند که باید از این موضوع مراقبت کنیم تا در دامن دشمن نیافتند. https://cdn.icana.ir/d/019/20771.jpg بعضی,مسئولان,شیفته,مذاکره,با,آمریکا,هستند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جواد جهانگیرزاد،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز درباره مذاکره با آمریکا به مهر گفت: مذاکره با آمریکا هیچ سودی نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا به هیچ وجه مصلحت نیست،بیان کرد: شروطی که رهبری تعیین کردند بسیار مهم است و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آنها می خواهند ابهت جمهوری اسلامی ایران را ازبین ببرند.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوعات داخلی خود به هیچ وجه آمریکا را در نظر نگرفته است و این مسئله باعث ناراحتی آمریکاست و می خواهد با مطرح کردن موضوع مذاکره این فضا را بشکند.
وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر آنها گمان می کردند که مذاکره با ایران ذره ای سودمند خواهد بود به هیچ وجه این موضوع را مطرح نمی کردند و چنین اقدامی را انجام نمی دادند.
جهانگیرزاده با تأکید بر اینکه رهبری در این مورد تعیین کننده هستند، اظهار داشت: به غیر رهبری هیچ کسی حق آوردن تبصره در این باره و حق مذاکره را ندارد .
وی با بیان اینکه ساده انگاری است که مطرح شدن نفس مذاکره  از سوی آمریکا را برای بهبود شرایط بدانیم ، تصریح کرد: اگر اظهارات اخیر بان کی مون صحت داشته باشد ، همین اظهارات نشان از مواضع آمریکایی ها دارد . آنها ایران را متهم می کنند که به دنبال بمب اتم هستند .
عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: بعضی از مسئولین ما شیفته مذاکره با آمریکا هستند که باید از این موضوع مراقبت کنیم تا در دامن دشمن نیافتند.
جهانگیرزاده گفت: مقام معظم رهبری هوشمندانه این مسئله را رصد کردند و امروز با ادله و منطق و استدلالهایشان بیان کردند که این مسئله سیاسی است و اینکه هدف آمریکایی ها از مذاکره چیست و آیا سودمند خواهد بود؟
وی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در قزاقستان در تاریخ 8 اسفندماه ، خاطرنشان کرد: فکر نمی کنم با عدم تصحیح رفتار از سوی آمریکایی ها مذاکره ای صورت گیرد . ایجاد فضای مذاکره در شرایطی که یک کشور دست روی حلقوم ما می گذارد ممکن نیست.
جهانگیرزاده در این باره که مذاکره با آمریکا در از بین رفتن تحریم ها موثر خواهد بود، تصریح کرد: سالها این مذاکرات به شکل های مختلف در 1+5، عراق و افغانستان صورت گرفت، چه سودی داشته است، اگر در گذشته شاهد اندکی تغییر بودیم اکنون نیز باید در انتظار گره گشایی از سوی آمریکا باشیم.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها همیشه به دنبال ایجاد گره در ایران هستند ، خاطرنشان کرد: آخرین اقدام آنها در فتنه 88 و تلاش برای اسقاط نظام و ایجاد شکاف در صفوف مردم بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: این تصویر که آمریکایی ها برای ایران دل می سوزانند کاملا غلط است و آنها ایران را رقیب خود می دانند. ایران رفتار مستقلانه ای دارد و آمریکا از این رفتار احساس نگرانی می کند. اینکه آمریکایی ها بخواهند حلال مشکلات باشند ساده انگارانه است . به نظر می رسد با بررسی تاریخ این مسئله کاملا روشن است./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet