خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/11/30 08:37:00
سرویس بین الملل
مصباحی‌مقدم در دیدار با رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی الجزایر:

مناسبات سیاسی ایران و الجزایر در جایگاه مناسبی قرار دارد

رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و الجزایر در دیدار با رئیس کمیسیون خارجی الجزایر، گفت: مناسبات سیاسی دو کشور در جایگاه مناسبی قرار دارد.
مناسبات سیاسی ایران و الجزایر در جایگاه مناسبی قرار دارد رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و الجزایر در دیدار با رئیس کمیسیون خارجی الجزایر، گفت: مناسبات سیاسی دو کشور در جایگاه مناسبی قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/17484.jpg مناسبات,سیاسی,ایران,و,الجزایر,در,جایگاه,مناسبی,قرار,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بلقاسم بلعباس رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی الجزایر دیروز یکشنبه با غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران والجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

مصباحی‌مقدم با یادآوری پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی کشور، بر ضرورت توسعه و تقویت مناسبات دوستانه فیمابین ایران و الجزایر به ویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد و گفت: مناسبات سیاسی فیمابین در جایگاه مناسبی قرار داد و امیدواریم در سایر عرصه‌ها بویژه روابط پارلمانی شاهد گسترش ارتباطات دوستانه دو کشور باشیم.

وی در همین ارتباط با ابزار خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی الجزایر و ایران در مجلس ملی الجزایر، این اقدام را گام مثبتی در جهت گسترش‌ همکاری‌های دوستانه دو کشور دانست و از رییس و اعضای گروه دوستی پارلمانی الجزایر و ایران در مجلس الجزایر برای سفر به ایران دعوت کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و الجزایر با مثبت خواندن روند اصلاحات سیاسی و اقتصادی در الجزایر از ثبات و آرامش در این کشور بزرگ جهان اسلام ابزار خرسندی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر تبادل تجربیات میان مجالس دو کشور در امر قانونگذاری تاکید کرد و گفت: تبادل دستاوردها و تجربیات میان کشورهای اسلامی نقش موثری در تقویت استقلال و خودباوری ملی آنها دارد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر‌ آمادگی مجلس شورای اسلامی بویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر برای توسعه مناسبات دوستانه فیمابین تاکید کرد.

بلقاسم بلعباس نیز در همین دیدار با ابزار خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با تنی چند از مقامات و مسوولان کشورمان، از عزم و اراده نمایندگان مجلس ملی الجزایر برای توسعه و گسترش مناسبات دوستانه فیمابین در عرصه‌های مختلف خبر داد. وی سطح مناسبات اقتصادی دو کشور را علیرغم برخورداری از توانمندی‌های فراوان بسیار کم و ناچیز خواند و نسبت به گسترش مراودات اقتصادی فیمابین ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet