ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/01 14:33:41
سرویس اقتصادی
خسروی با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری چین در احداث خطوط سریع‌السیر راه‌آهن:

منافع دو طرف تامین شودبا چین همکاری می‌کنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه کشور چین باید در اجرای پروژه ها منافع دو کشور را مدنظر داشته باشد،گفت: در شرایطی که منافع دو طرف تامین شود ایران حاضر به همکاری با چین در تمامی پروژه ها است.
منافع دو طرف تامین شودبا چین همکاری می‌کنیم عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه کشور چین باید در اجرای پروژه ها منافع دو کشور را مدنظر داشته باشد،گفت: در شرایطی که منافع دو طرف تامین شود ایران حاضر به همکاری با چین در تمامی پروژه ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/2881.jpg منافع,دو,طرف,تامین,شودبا,چین,همکاری,می‌کنیم Icana

علیرضا خسروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: گزینه های انتخاب پیمانکاران ما محدود هستند به طوری که برخی کشورها در پروژه های حمل و نقل ریلی تجربه کافی ندارند و یا تحریم هستیم اما چین در بخش حمل ونقل ریلی حرفی برای گفتن دارد و به نظر می‌رسد با به کارگیری پیمانکاران چینی در پروژه های حمل و نقل ریلی منافع دو طرف تامین شود.

نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ارتباطاتی که از قبل با این کشور داشتیم و به لحاظ استقلالی که این کشور در مباحث تحریم و جدا شدن از گروه1+5 دارد در انتخاب کشور چین برای پروژه های داخلی  موثر بوده به طوری که سایر گزینه ها به نوعی تحت تاثیر آمریکا و کشورهای اروپایی هستند اما کشور چین یک کشور قدرتمند و مستقل است.

وی ادامه داد: هر کشوری که بتواند منافع مشترک دو طرف را در نظر بگیرد با آن کشور همکاری می کنیم البته به جز برخی کشورها که خط قرمز ما هستند و درهیچ موضوعی با آنها وارد مذاکره نخواهیم شد.

خسروی با بیان اینکه کشور چین اگر خواستار این باشد که در پروژه ها منافع دو کشور را مدنظر داشته باشد گفت: در این شرایط نیز ما حاضر به همکاری با این کشور هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: راه آهن به لحاظ یک خط ارتباطی امن ، حجم جابه جایی بار و ترانزیت از طریق خط آهن و ارتباطی که می توانیم از طریق حمل و نقل ریلی با سایر کشورها برقرار کنیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: البته بعضا اشکالات و بدقولی هایی در فعالیت پیمانکاران چینی مشاهده می کنیم که باید بتوانیم پروژه های کشور را هر چه زودتر به اتمام برسانیم به ویژه در بخش ریلی که می تواند در کاهش تلفات جاده ای که حدود 20 هزار کشته در سال است، موثر باشد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: تلفات سالیانه جاده ای از دست دادن سرمایه های برگشت ناپذیر است که از این جهت بخش ریلی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری ازاظهاراتش با شاره به اینکه در توسعه خطوط ریلی شمال به جنوب کشور کمبودهایی داریم، افزود: علی رغم اینکه بخشی از آن را توانستیم جبران کنیم اما این خطوط باید تقویت شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در بخش حمل بار و ترازیت کالا نیز بخش ریلی باید مورد توجه قرار گیرد تا هر چه سریع‌تر به اهداف پیش بینی شده در برنامه پنجم دست یابیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet