ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/30 14:06:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارع‌زاده مهریزی:

انتزاع ری و شمیرانات از تهران قطعی نشده است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: طرح الحاق و انتزاع ری به تهران و همچنین انتزاع شمیرانات در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد اما انتزاع ری و شمیرانات از تهران قطعی نشده است.
انتزاع ری و شمیرانات از تهران قطعی نشده است سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: طرح الحاق و انتزاع ری به تهران و همچنین انتزاع شمیرانات در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد اما انتزاع ری و شمیرانات از تهران قطعی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/23009.jpg انتزاع,ری,و,شمیرانات,از,تهران,قطعی,نشده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی نماینده مهریز و بافق با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به باشگاه خبرنگاران گفت:احتمال حذف تبصره‌ای از قانون مصوب سال 1375 که در آن تعداد اعضا مشخص و بحث و بررسی شود،وجود دارد.
زارع‌زاده تصریح کرد: بر طبق این تغییر مناطق بالای 60 هزار نفر 9 عضو شورا و یک میلیون نفر 15 عضو شورا و در کلان‌شهرها بسته به مناطق متفاوت است؛‌به عنوان مثال در تهران تعداد اعضا به 31 نفر می‌رسد. تبصره به بحث گذاشته شده اما به نتیجه قطعی نرسیده و در جلسه سه‌شنبه قطعی می‌شود.  
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: دومین دستور کار روز گذشته در رابطه با طرح الحاق و انتزاع ری به تهران و همچنین انتزاع شمیرانات بود،به این صورت که منطقه شمیرانات از تهران جدا شود و شورایی مستقل داشته باشد و یا اینکه تحت شورای متمرکز تهران اداره شود.  
وی افزود: احتمال دارد عدم انتزاع طرح جدایی ری از تهران رای بیاورد و در روز سه‌شنبه جزئیات آن بررسی شود.  
زارع‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته معاون وزیر کشور آقای مرتضوی فرماندار و تعدادی از مسئولان ری، نماینده مجلس و پژوهش‌ها، رئیس شورای شهر تهران و اعضای کمیسیون عمران حضور داشتند و در روز سه‌شنبه ادامه این مباحث پیگیری می‌شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet