شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یحیی زاده در واکنش به بیانیه اتاق بازگانی مبنی بر توقف اجرای اصل 44 قانون اساسی:

توقف اجرای اصل 44 قانون اساسی خلاف قانون است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به بیانیه اتاق بازگانی مبنی بر توقف اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی در کشور، گفت: تعلیق و متوقف کردن اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی کار نادرستی بوده، لذا هیچ فردی باساس قانون، عقل" و اخلاق نباید در این قضیه خدشه‌ای وارد کند.
دوشنبه 30 بهمن 1391 ساعت 14:44
توقف اجرای اصل 44 قانون اساسی خلاف قانون است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به بیانیه اتاق بازگانی مبنی بر توقف اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی در کشور، گفت: تعلیق و متوقف کردن اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی کار نادرستی بوده، لذا هیچ فردی باساس قانون، عقل" و اخلاق نباید در این قضیه خدشه‌ای وارد کند. http://cdn.icana.ir/d/019/4815.jpg توقف,اجرای,اصل,44,قانون,اساسی,خلاف,قانون,است Icana

سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این امر که اجرای اصل 44 قانون اساسی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، گفت: اجرای اصل 44 قانون اساسی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب بوده، لذا این مهم باید به صورت کامل و جامع اجرایی شود.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان بخاطر برخی مشکلات اقتصادی خصوصی سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی را متوقف کرد، افزود: در شرایط فعلی کشورمان دچار برخی مشکلات اقتصادی است، که این امر در اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی تاثیر گذار بوده، اما این امر مانع از آن نمی‌شود که کل قانون اصل 44 زیر سوال رفته و از آن چشم پوشی شود.

وی اصل 44 قانون اساسی را سدی در برابر جنگ تمام عیار دشمنان دانست و تصریح کرد: اجرای قانون اصل 44 و خصوصی سازی در کشور امری حیاتی بوده، چراکه با اجرای درست این اصل و تکیه به اقتصاد مقاومتی، کشورمان می‌تواند در مقابل تمامی حجمه‌های سنگین دشمن ایستادگی کند.

یحیی زاده فیروزآبادی با انتقاد از روند کند خصوصی سازی در کشور، گفت: شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که اجرای اصل 44 قانون اساسی از الزامات کشور بوده، لذا اگر مشکلات قانونی نیز در این مورد وجود دارد باید قانون جدیدی نوشته شود نه اینکه با اصل اجرای آن مخالفت شود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: تعلیق و متوقف کردن اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی کار نادرستی بوده، لذا هیچ فردی  باساس قانون، عقل" و اخلاق  نباید در این قضیه خدشه‌ای وارد کند.

در این مورد اتاق بازرگانی طی بیانیه‌ای خواستار توقف واگذاری‌های اصل 44 قانون اساسی تا زمان بازگشت ثبات به اقتصاد کشور شدند؛ در این بیانیه همچنین این درخواست مطرح شده که باید راهکارهای عالمانه و مناسب برای رفع فوری ابهامات و ناهماهنگی در بازار ارز و حرکت به سمت تک‌نرخی کردن ارز و تامین نیازهای ضروری کشور تدبیر و اتخاذ گردد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000