آغاز امامت اما زمان (عج)
1391/12/01 10:29:21
سرویس اقتصادی
جعفری با تاکید برخروج دهک های بالای جامعه از لیست کمک یک مرحله ای:

عیدانه دولت فقط به اقشار ضعیف جامعه تعلق گیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد.
عیدانه دولت فقط به اقشار ضعیف جامعه تعلق گیرد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20340.jpg عیدانه,دولت,فقط,به,اقشار,ضعیف,جامعه,تعلق,گیرد Icana

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه کمک به اقشار ضعیف جامعه باید صورت بگیرد گفت: پرداخت یارانه‌ها نباید به صورتی باشد که اقشار قوی، قوی‌تر شوند و همچنین منجر به افزایش تورم شود بلکه باید مکانیزم پرداخت به گونه‌ای باشد که افراد ضعیف جامعه بیشتر مدنظر باشند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس‌شورای اسلامی با بیان اینکه اصل پرداخت یارانه به خودی خود خوب است گفت: در صورتی که این پرداخت‌ها به مردم با برنامه‌ریزی و مکانیزم مشخص صورت بگیرد می‌توان به رسیدن به نتایج امیدوار کننده در اقتصاد کشور رسید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: افزایش نقدینگی چه از طریق پرداخت یارانه یا کمک نقدی یک مرحله‌ای به بالا بردن میزان تقاضا و رشد تورم در جامعه منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که در پرداخت یارانه یا کمک نقدی یک‌مرحله‌ای دولت به مردم باید نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه مدنظر باشند تصریح کرد: در صورتی که محل پرداخت یارانه‌ها مشخص نباشد نتایج این طرح نیز نامشخص خواهد بود.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس‌در پاسخ به این سؤال که کمک یک مرحله‌ای دولت به صورت نقد باشد بهتر است یا غیر نقدی گفت: این کمک یک مرحله‌ای به صورت نقد که باشد مردم می توانند طبق الویت‌های خود به مرتفع کردن نیاز‌هایشان بپردازند.

وی ادامه داد: در صورتی که پول نقد به عنوان یارانه در اختیار افراد ضعیف جامعه قرار بگیرد افراد بهتر می‌تواند به رفع نیاز‌های خود بپردازند و این در حالی است که این اقدام به افزایش تقاضا در جامعه که تبعاتی چون تورم را دارد منجر شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet