هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفری با تاکید برخروج دهک های بالای جامعه از لیست کمک یک مرحله ای:

عیدانه دولت فقط به اقشار ضعیف جامعه تعلق گیرد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد.
سه‌شنبه 1 اسفند 1391 ساعت 10:29
عیدانه دولت فقط به اقشار ضعیف جامعه تعلق گیرد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/20340.jpg عیدانه,دولت,فقط,به,اقشار,ضعیف,جامعه,تعلق,گیرد Icana

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه کمک به اقشار ضعیف جامعه باید صورت بگیرد گفت: پرداخت یارانه‌ها نباید به صورتی باشد که اقشار قوی، قوی‌تر شوند و همچنین منجر به افزایش تورم شود بلکه باید مکانیزم پرداخت به گونه‌ای باشد که افراد ضعیف جامعه بیشتر مدنظر باشند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس‌شورای اسلامی با بیان اینکه اصل پرداخت یارانه به خودی خود خوب است گفت: در صورتی که این پرداخت‌ها به مردم با برنامه‌ریزی و مکانیزم مشخص صورت بگیرد می‌توان به رسیدن به نتایج امیدوار کننده در اقتصاد کشور رسید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عدم توجه به متغیر‌های اقتصادی گفت: افزایش نقدینگی چه از طریق پرداخت یارانه یا کمک نقدی یک مرحله‌ای به بالا بردن میزان تقاضا و رشد تورم در جامعه منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که در پرداخت یارانه یا کمک نقدی یک‌مرحله‌ای دولت به مردم باید نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه مدنظر باشند تصریح کرد: در صورتی که محل پرداخت یارانه‌ها مشخص نباشد نتایج این طرح نیز نامشخص خواهد بود.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس‌در پاسخ به این سؤال که کمک یک مرحله‌ای دولت به صورت نقد باشد بهتر است یا غیر نقدی گفت: این کمک یک مرحله‌ای به صورت نقد که باشد مردم می توانند طبق الویت‌های خود به مرتفع کردن نیاز‌هایشان بپردازند.

وی ادامه داد: در صورتی که پول نقد به عنوان یارانه در اختیار افراد ضعیف جامعه قرار بگیرد افراد بهتر می‌تواند به رفع نیاز‌های خود بپردازند و این در حالی است که این اقدام به افزایش تقاضا در جامعه که تبعاتی چون تورم را دارد منجر شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: در صورتی که در پرداخت یارانه‌ها افراد دهک‌های بالا از لیست خارج شوند کمک‌رسانی به مردم قشر ضعیف بهتر صورت می‌گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000