ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/30 15:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
داوود محمدی:

شکاف بین نسلی جامعه به برکت نظام اسلامی از بین رفته است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در نظام اسلام شکاف بین نسلی از بین رفته و ترمیم شده و نسل ما بصیرتر و زنده تر است، همانطور که در راهپیمایی دیدیم غالب جمعیت حاضر، جوانان بودند.
شکاف بین نسلی جامعه به برکت نظام اسلامی از بین رفته است نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در نظام اسلام شکاف بین نسلی از بین رفته و ترمیم شده و نسل ما بصیرتر و زنده تر است، همانطور که در راهپیمایی دیدیم غالب جمعیت حاضر، جوانان بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/21177.jpg شکاف,بین,نسلی,جامعه,به,برکت,نظام,اسلامی,از,بین,رفته,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ داوود محمدی به ایسنا گفت:امروز در جامعه ما 70 درصد زیر 30 سال هستند که آینده کشور ما هم در دست اینهاست که باید به علائق و سلائق آنها توجه کنیم و خواسته‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سیاسی آنها را مورد تأمل جدی قرار دهیم و به این صورت نیازهای آنها را رفع کنیم.

وی خاطر نشان کرد: انفجار اطلاعات، دسترسی به تکنولوژی‌های نوین و شتاب فزاینده تکنولوژی‌ها باعث تفاوت بین نسل‌ها می‌شود که این تفاوت موجب شکاف و گسست بین نسلی می‌شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما نیازهای این قشر را رفع کنیم شکاف بین نسلی را کاهش داده‌ایم و کاهش شکاف بین نسلی نیز باعث بالندگی می‌شود که خوشبختانه در نظام اسلام شکاف بین نسلی از بین رفته و ترمیم شده و نسل ما بصیر تر و زنده‌تر است همانطور که در راهپیمایی دیدیم غالب جمعیت حاضر، جوانان بودند.
وی ادامه داد: گسست بین نسلی می تواند آسیب های جدی از لحاظ عاطفی، فکری، ارزشی و جغرافیایی به وجود آورد که اگر این گسست اتفاق بیفتد، ثمره اش نافرمانی و طغیان و سرکشی نسل بعد نسبت به نسل قبل است لذا ما باید به این تفاوت هایی که نسل ها در آرمان ها، اصطلاحات روزمره، پوشش ظاهری، سبک زندگی و... دارند توجه کنیم تا بتوانیم به نحو مطلوبی از گسست بین نسلی جلوگیری کنیم.
محمدی اضافه کرد: انتظار ما از نسل جوان این است که در ارتباط با تعاملات مناسب با نسل های قبل، قدم های مؤثری را بردارند و همچنین انتظار ما از نسل های قبل هم این است که موقعیت جدید اقتصادی را نسبت به جوانان درک کنند.
وی افزود: ما در حوزه‌های صنایع نظامی و دفاعی در اوج پیشرفت قرار گرفته‌ایم که اینها همه حاصل تلاش و زحمت همین جوانان است که در آغوش نظام رشد پیدا کردند و اکنون انقلاب اسلامی تلألو و درخشندگی در کل جهان دارد و این بیداری اسلامی که اتفاق می افتد شعاع حرکت و انقلابی است که نسل های اول، دوم و سوم پایه گذاری کردند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص ویژگی های نماینده مجلس اظهار داشت: از منظر رهبری و حضرت امام(ره) یک نماینده باید واجد چند ویژگی اساسی باشد که مهمترین آن ایمان٬ اخلاص٬ تقوا و امانت داری است که به عنوان یک شرط اصلی برای نماینده مجلس مطرح است.
وی تصریح کرد:علاوه بر این اعتقاد به نظام٬ انقلاب و خط نورانی حضرت امام(ره) و ولایت شاخصه دیگریک نماینده است چراکه اگر نماینده‌ای به نظام اسلامی و به ولایت فقیه اعتقاد نداشته باشد، نمی‌تواند نماینده برآمده از بطن و متن مردم باشد.
محمدی گفت: عشق به خدمتگزاری٬ عدالت خواهی٬ روزآمدی٬ کارایی و تخصص از دیگرمولفه هایی است که یک نماینده باید دارا باشد چراکه اگر نماینده ای متعهد باشد ولی دیدگاهش از نگرش های کارشناسی به دور باشد و در حوزه های علوم٬ تخصص نداشته باشد به طور یقین کارآمدی مورد نیاز را نخواهد داشت.
وی افزود: از دیگر خصوصیات برجسته یک نماینده می توان به جوان گرا٬ پرنشاط بودن و دارای روحیه امید و مهمتر از همه مردمی و دردمند بودن اشاره کرد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سال 1285 که مجلس در کشور ما شکل گرفت تا سال 1304 که همزمان با پیروزی انقلاب مشروطه بود مجالس ما از آزادی نسبی برخوردار بودند و به طور نسبی مجالس خوبی بودند که از مجلس پنجم تا مجلس ششم بیشتر هم و غم مجلس حفظ استقلال کشور بود و بعد از آن مجلس بیشتر جنبه فرمایشی پیدا کرد.
وی یادآور شد: اما مجلس، بعد از انقلاب از جایگاه ویژه ای برخوردار شد به طوری که از دوره اول تا نهم مبتنی بر رأی مردم است و این مردم هستند که حرف اول و آخر را می زنند که تاکنون نیز افراد مؤثر را انتخاب کردند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet