ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/11/30 17:10:12
سرویس فرهنگی
سلیمی، به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) عنوان کرد:

امام حسن عسکری(ع)، شیعیان را از سفره معنویت زمان غیبت بهره‌مند کردند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع)، شیعیان را از سفره معنویت زمان غیبت بهره‌مند کردند، گفت: امام حسن عسکری(ع) با فرقه‌هایی که به دنبال ایجاد انحراف عقیدتی در بین مردم بودند،مبارزات جدی داشتند.
امام حسن عسکری(ع)، شیعیان را از سفره معنویت زمان غیبت بهره‌مند کردند عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع)، شیعیان را از سفره معنویت زمان غیبت بهره‌مند کردند، گفت: امام حسن عسکری(ع) با فرقه‌هایی که به دنبال ایجاد انحراف عقیدتی در بین مردم بودند،مبارزات جدی داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/35049.jpg امام,حسن,عسکری(ع)،,شیعیان,را,از,سفره,معنویت,زمان,غیبت,بهره‌مند,کردند Icana

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) گفت: امام حسن عسکری(ع) دارای چند ویژگی اخلاقی بودند، ازجمله اینکه با فرقه‌هایی که به دنبال ایجاد انحراف عقیدتی در بین مردم بودند، مبارزات جدی داشتند. ایشان در این راستا تلاش وافری در جهت روشنگری داشته و به ارایه طریق صحیح می‌پرداختند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبیین و توضیح پیام وحی و تفسیر آن ازدیگر اقدامات امام حسن عسکری(ع) در زمان حیات با برکتشان بود، افزود: مبارزه بی امان ایشان با ظلم و حکومتی که پشت نقاب عدالت خود را بر مردم تحمیل کرده و در پشت این نقاب به مبارزه با حقیقت می‌پرداخت، ویژگی مهم دیگر حضرت بود. آن ها برای پنهان ماندن حقیقت، امام حسن عسکری(ع) را سال ها دریک پادگان نظامی نگه داشتند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: به راه افتادن شبکه وکالت به منظور حفظ و حراست از شیعیان که در آن زمان به شدت تحت فشار بودند، از زمان امام هادی(ع) شروع شد و در زمان امام حسن عسکری(ع) به بالندگی رسید و تاکنون نیز سفره کرامت معنوی زمان غیبت برای مسلمانان گسترده است و تمام شیعیان ازآن بهره می‌برند. همچنین این شبکه علاوه بر حفظ کیان مکتب تشیع، زمینه را برای پذیرش زمان غیبت توسط مسلمانان فراهم کرد و ایشان با اهتمامی ویژه توانستند تحمل زمان غیبت را برای شیعیان آسان کند./

"حضرت امام حسن عسکرى (علیه السلام)  سال 232 هجرى قمرى در روز هشتم ماه ربیع الثانى مصادف با اول اسفندماه در شهر مدینه به دنیا آمدند. پدر آن حضرت، امام بزرگوار حضرت هادى(ع) ومادرشان خانمى به نام حدیثه بودند. نام ایشان حسن، وکنیه آن بزرگوار ابو محمّد واز القاب ایشان زکى و عسکرى است.آنچه از صفات بزرگ وفضائل که لازمه امامت است در آن حضرت جمع بود، یعنى: در علم وزهد، کامل بودن در عقل وخرد، عصمت، شجاعت، کرم وبزرگوارى از تمام مردم زمان خود برتر بودند."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet