آغاز هفته وحدت
1387/10/15 15:19:00
سرویس فرهنگی

دولت‌آبادی: بهترین کار برای جلوگیری از انحرافات، مقید کردن واعظان به ارائه مدرک است

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بهترین کار برای جلوگیری از انحرافات در عزاداری‌های ماه محرم، مقید کردن واعظان و مداحان به ارائه مدرک و دلیل است.

"سیدمحمود دولت آبادی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: واقعه عاشورا یک واقعه اصیل اسلامی است ولی متاسفانه در این نهضت بزرگ تحریفاتی واقع شده است که ریشه‌های مختلف دارد.

وی در خصوص ریشه تحریفات و خرافات موجود در بزرگداشت و عزاداری‌های ایام محرم و واقعه عاشورا تصریح کرد: بخشی از این تحریفات به خرافات و جهل برخی افراد  و بخش دیگر آن به احساسات فردی بازمی‌گردد به آن معنا که مداحان برای گرم کردن مجالس خود پاره‌ای مسایل را بیان می‌کنند که هیچ ریشه‌ای ندارد.

دولت‌آبادی در ادامه افزود: این عوامل که به صورت‌های مختلف از قبیل مداحی، سخنرانی، نقاشی وغیره  جلوه گر می‌شود از عوامل تاثیرگذار بر انحراف در واقعه بزرگ عاشورا است در حالی که این واقعه به قدری غنی است که نیاز به این گونه اقدامات ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه سخنان خاطرنشان ساخت: در کنار این تحریفات بی پایه، اقدامات مناسبی نیز برای جلوگیری از آن در رسانه ملی صورت گرفته به طوری که در سال‌های اخیر شاهدیم خرافات روبه کاهش می‌رود.

نماینده شاهین شهر در خصوص اینکه چه راهکاری برای جلوگیری از تحریف و به وجود آمدن زمینه خرافه می‌توان در پیش گرفت، گفت: بهترین کار برای این کار مقید کردن افراد به ارائه مدرک و دلیل است. به آن معنا که اگر مداح یا ذاکری مطلبی را عنوان می‌کند مستند باشد و مستمعین اگر مطلبی را که دارای شبهه است می‌شنوند از مداح مربوط مدرک و استناد بخواهند.

وی تاکید کرد: اگر مداح یا واعظی احساس کند اگر مطلبی را عنوان کند مورد سوال قرار خواهد گرفت به طور حتم از بیان آن مطلب خودداری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet