هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بنی هاشمی چهارم با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای پارس جنوبی:

توسعه پارس جنوبی در دست انداز نبود تجهیزات

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای 15و16پارس جنوبی گفت: تاخیر در اجرای فازهای 15و16پارس جنوبی به دلیل نبود تجهیزات در برخی از قسمت های این پروژه است که این امر نظارت‌ بیشتر وزارت نفت و دولت را می‌طلبد.
چهارشنبه 2 اسفند 1391 ساعت 13:56
توسعه پارس جنوبی در دست انداز نبود تجهیزات عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای 15و16پارس جنوبی گفت: تاخیر در اجرای فازهای 15و16پارس جنوبی به دلیل نبود تجهیزات در برخی از قسمت های این پروژه است که این امر نظارت‌ بیشتر وزارت نفت و دولت را می‌طلبد. http://cdn.icana.ir/d/019/7146.jpg توسعه,پارس,جنوبی,در,دست,انداز,نبود,تجهیزات Icana

سید هاشم بنی هاشمی چهارم در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاخیر در اجرا و راه اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی، گفت: پروژه پارس جنوبی دارای مشکلات مختلفی بوده، لذا برای تسریع در راه اندازی فازهای باقی مانده آن به یک برنامه ریزی جامع و کاملی نیاز است.

نماینده مردم مشهد و کلات‌ درمجلس شورای اسلامی مشکلات پروژه پارس جنوبی را از نظر تجهیزاتی دانست و افزود: تاخیر در اجرای فازهای 15و16پارس جنوبی ممکن است به تجهیزات و قسمت‌های دیگر این پروژه مربوط باشد که نظارت‌های بیشتر وزارت نفت و دولت را در این بخش می‌طلبد.

وی در پاسخ به این سوال که راه کار کمیسیون انرژی مجلس برای تسریع در راه اندازی فازهای باقی مانده پارس جنوبی چیست، اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس برای اتمام فازهای پارس جنوبی و پیشرفت و بهره برداری آن نظر مثبت داشته و تمامی توان خود را در این باره بکار خواهد گرفت تا بودجه لازم برای راه اندازی چنین پروژه بزرگی تامین شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون از تمام ظرفیت‌های خود برای راه اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی استفاده خواهد کرد، خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون انرژی در بازدیدهایی که از پروژه پارس جنوبی انجام داده‌اند با تمام ظرفیت موجود پیگیر وضعیت شرکت پارس جنوبی و حل مشکلات مربوط به آن هستند.

گفتنی است؛ وعده تکمیل پالایشگاه و تولید گاز از فاز ۱۵و ۱۶پارس جنوبی از پاییز سال  ۱۳۸۹توسط مدیران نفتی داده شد، اما با گذشت حدود شش سال از امضای قرارداد این طرح توسعه‌ای و وعده‌های متفاوت از سوی مسئولان برای تکمیل این دو فاز، پیشرفت پروژه نشان می‌دهد که آخرین وعده نفتی‌ها برای تولید گاز از فاز ۱۵و ۱۶پارس جنوبی در امسال نیز محقق نخواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000