ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/01 17:55:29
سرویس سیاسی
لاریجانی:

طرح جامع منابع طبیعی باید هر چه سریعتر در مجلس بررسی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت زمین‌های کشاورزی و منایع طبیعی کشور، خاطر نشان کرد: طرح جامع منابع طبیعی که دارای ۱۰۰ ماده است و بررسی آن زمان بر می باشد، باید هرچه سریعتر در مجلس بررسی شده وبه سرانجام برسد.
طرح جامع منابع طبیعی باید هر چه سریعتر در مجلس بررسی شود رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت زمین‌های کشاورزی و منایع طبیعی کشور، خاطر نشان کرد: طرح جامع منابع طبیعی که دارای 100 ماده است و بررسی آن زمان بر می باشد، باید هرچه سریعتر در مجلس بررسی شده وبه سرانجام برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/34666.jpg طرح,,جامع,منابع,طبیعی,,باید,هر,چه,سریعتر,در,مجلس,بررسی,شود Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در دیدار با اعضای نمایندگان  استان مازندران، اظهار داشت: جلسات کارشناسی خود را افزایش دهید تا از درون  فکرهای شما ، ایده‌های جدید پدیدآید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  افزود: ازآنجایی که مازندران قطب مهم کشاورزی است باید به طور حتم به طرف صنعتی شدن حرکت کند، زیرا بخش کشاورزی به  تنهایی ظرفیت این همه اشتغال زایی در مازندران را ندارد.

 رئیس قوه مقننه تصریح کرد: در بخش صنعت لزوما نباید تمام توجهمان به سمت صنایع تکمیلی باشد و راه اندازی صنایع بزرگ دراستان هم مشکلی ایجاد نمی کند، فقط باید جلوی آلایندگی آن گرفته شود. به عنوان نمونه اگر صنعت نفت شمال راه بیافت ، بوسیله صنایع جانبی‌اش می توان اشتغال ایجاد کرد.

لاریجانی با اشاره به لزوم جذب  سرمایه گذاران داخلی و خارجی،افزود:  چند دسته کار می‌توان در استان مازندران انجام داد که یکی از مهمترین آنها برگزاری همایشی  به منظور بررسی ظرفیت‌های استان با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی است که به توصیه بنده در چند استان دیگر کشور هم برگزار شود و نتایج مناسبی به دنبال داشته است .

رئیس مجلس درادامه اظهار داشت: یکی از معضلات اساسی، استان راه های ارتباطی است که در برخی از روزهای سال ترافیک  سنگینی را متحمل می شود و مزاحمت‌های ماندن در راه برای ساعت طولانی را به همراه دارد که اگر تلاش شود و بحث راه اندازی مترو به کمک بخش خصوصی و با دادن تسهیلات به این بخش حل شود ، دغذغه مردم این منطقه هم برطرف می‌شود.

وی افزود: مورد دیگر هم ناتمام ماندن پروژه های عمرانی است که راه حل مناسب برای برون  رفت ازآن ، داشتن بر آوردی از بودجه مورد نیاز و تامین آن از طریق فروش اوراق مشارکت و فعال کردن بخش خصوصی و کمک از صندوق توسعه ملی است.

رئیس مجلس یکی دیگر از مشکلات اساسی استان مازندران و خیلی دیگر از استان‌ها را  بحث دفن زباله دانسته  و خاطر نشان کرد: دفن نادرست  زباله‌ها، سیمای شهر را ضایع می کند، اما در استان کرمانشاه کارخانه ای بدین منظور احداث شده است که زباله ها را تفکیک کرده و تبدیل به کود می کند و این الگو می تواند در سایر شهرها مورد استفاده قرار کیرد.

لاریجانی تاکید کرد: معضل دیگر استان‌های شمالی،  بالاخص غرب مازندران، ویلا سازی واستفاده از زمین‌های کشاورزی در امر ساخت و سازاست که برای حل آن پیشنهاد می‌شود که زمین‌های غیرکشاورزی را که در کوهپایه ها قرار دارد حتی دارای فضای سر سبزتری برای اسکان مسافران است، به این امر اختصاص داده شود تا بتوان از زمین‌های کشاورزی استان حداکثر بهره‌برداری را داشت.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران به بیان مسایل اساسی موجود در استان مانند توجه بیشتر به بخش کشاورزی و راه‌حل‌های پیشنهادی مانند حمایت از تولیدات ملی و بخش خصوصی، افزایش اعتبارات تملک دارایی و حمایت از تاسیس صنایع تبدیلی و تکمیلی پرداختند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet