آغاز هفته وحدت
1391/12/05 12:42:34
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد:

تحقیق‌و‌تفحص از خودروسازان در صورت عدم کاهش قیمت خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت عدم پیگری موضوع افزایش قیمت خودرو در هفته جاری خبر داد.
تحقیق‌و‌تفحص از خودروسازان در صورت عدم کاهش قیمت خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت عدم پیگری موضوع افزایش قیمت خودرو در هفته جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/21320.jpg تحقیق‌و‌تفحص,از,خودروسازان,در,صورت,عدم,کاهش,قیمت,خودرو Icana

سید هادی حسینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت خواستار تعیین تکلیف قیمت خودروهای داخلی در هفته جاری شد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: درصورتی که کاهش  قیمت خودروهای داخلی در هفته جاری توسط مسئولان پیگیری نشود، طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان آغاز می شود.

وی درباره میزان کاهش قیمت خودروهای داخلی و نظر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این خصوص تصریح کرد: خواسته ما اصلاح قیمت خودرو بر اساس معیارهایی است که در جلسه مشترک نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس است ، باید تعیین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در صورتی که تا هفته جاری اصلاح قیمت خودرو توسط وزارتخانه پیگیری نشود،‌ طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان در دستور کار قرار می گیرد.

لازم به ذکر است، در حالی که قیمت خودرو در سال جاری به بهانه های مختلف چندین بار افزایش قیمت را تجربه کرد نمایندگان مجلس نیز با انتقاد از این وضعیت جلساتی را با حضوروزیر صنعت معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت های خودروسازی که بیشترین افزایش قیمت را در محصولات خود داشته اند برگزار کردند؛ در همین راستا چندی پیش اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز ضمن دعوت از غضنفری وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل دو شرکت خودروسازی سایپا و ایرانخودرو موضوع افزایش بی رویه قیمت خودرو را مطرح کردند.

در جلسه مذکور مدیران عامل شرکت های خودروسازی، قیمت بین نرخ ارز مبادله ای و قیمت بازار را مبنای قیمت‌گذاری محصولات خود اعلام کردند که این موضوع با انتقاد اعضای کمیسیون روبه رو شد و در نهایت مقرر شد هفته جاری کارگروه صنعت با حضور صالحی نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت معدن و تجارت برای تعیین قیمت های جدید خودرو و اعضای کمیسیون صنایع و معادن تشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet