انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/02 11:38:23
سرویس صحن
حکیمی در نطق میان دستور؛

احزاب و تشکلات سیاسی میانه روی پیشه کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شرایط حساس کنونی احزاب و تشکلات سیاسی در کشور برای جلب اعتماد مردم باید میانه روی پیشه کنند، گفت: از بزرگان اصولگرا می خواهم پیشقدم شده و راه را برای اعتلای نظام هموار کنند.
احزاب و تشکلات سیاسی میانه روی پیشه کنند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شرایط حساس کنونی احزاب و تشکلات سیاسی در کشور برای جلب اعتماد مردم باید میانه روی پیشه کنند، گفت: از بزرگان اصولگرا می خواهم پیشقدم شده و راه را برای اعتلای نظام هموار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20952.jpg احزاب,و,تشکلات,سیاسی,میانه,روی,پیشه,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عطاالله حکیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه سیر تطور جریانات سیاسی در نظام شکوهمند جمهوری اسلامی از ابتدای شکل گیری مبتنی بر دو جریان و نگرش استمراری در انتخاب های سیاسی بوده است، گفت: در طول این سال ها این دو جریان دامن خود را بر روی احزاب و سیاسیون باز کرده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جامعه و احزاب سیاسی و خواص را در درون خود جای داده به طوری که وابستگی به این دو جریان به صورت ارادی یا غیرارادی انجام شده و این تفکر پایه ای سیاسی احزاب و تلقی خواص سیاسی موجب این دسته بندی، قرار گرفتن احزاب یا تشکل های سیاسی در این جریانات شده است.

وی افزود: البته نگاه من به این جریانات آسیب شناسانه و یا بررسی عملکرد یا مقبولیت عام و خاص هیچ یک ازاین احزاب نیست، بلکه به دلیل عدم شکل گیری احزاب در ایران باید استراتژی جدیدی بنیان کرد.

حکیمی یادآور شد: در طول سال های گذشته برخی احزاب و جریانات مورد بی اعتمادی مردم و نظام، انشقاق و یا انحراف نسبی و قصور از مقاصد خود روبرو و از مسیر اصلی خود خارج شده و کارکرد اصلی خود را به عنوان امنای سیاسی یا پناهگاه مردم از دست داده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: بر این اساس سوال این است که منشأ آسیب هایی مانند بی اعتمادی، انشقاق، انحراف و بلند شدن پرچم های مختلف احزاب با دیدگاه های متناقض و عدم اجماع این احزاب با جریان خود کجاست؟

وی ادامه داد: البته دلایل هر چه باشد در حال حاضر مهم نیست چرا که دیوار بی اعتمادی مردم به این جریانات به قدری است که جبران آن در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد.

حکیمی تصریح کرد: این احزاب با تندروی ها و مصلحت اندیشی های بی اندازه، خیانت های عمدی یا سهوی، جهالت ها یا فرصت طلبی ها از اعتماد مردم برای قدرت طلبی، خون به دل دلسوزان نظام مقتدر اسلامی به خصوص رهبر معظم انقلاب شده و دیگر کارکرد سیاسی آنها برای مردم به حداقل رسیده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم گفت: البته نظر من درباره همه جریانات و احزاب نیست، چرا که برخی از آنان از مسیر اصلی منحرف نشده اما به دلیل عدم همکاری لازم بین حزب و جریان دچار تضعیف نسبی شده اند، اما نکته قابل توجه این است که ساختار احزاب در ایران هنوز به بلوغ کافی نرسیده و به همین دلیل بسیاری از رفتارهای سیاسی و مذهبی مردم تحت تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم منویات اسلام و حاکمیت اسلامی و فراتر از جریانات سیاسی است، مانند وظیفه شرعی شرکت در انتخابات یا شرکت در ایام الله انقلاب.

وی تصریح کرد: چاره این مسئله و اینکه تفکر سیاسی را به کدام سو و جریان باید سوق داد، این است که باید جریاناتی را برگزید که صلاحیت امین بودن مردم را دارند و اگر دقت کنیم می بینیم که اسلام به صورت صریح کارکرد مناسب در فعالیت و مدیریت سیاسی را گوشزد کرده و چنین است که براساس منویات دین و در راستای منافع کشور و مسلمین باید راه میانه را انتخاب کنیم، چرا که اسلام دین میانه روی و اعتدال ست.

حکیمی با بیان اینکه باید در شکل گیری جریانات سیاسی 3 اصل مهم یعنی مبانی نظری قرآن و سنت اهل بیت (ع)، عقل و تجربه را مبنا قرار داد گفت: اگر این 3 اصل رعایت شود می تواند در زندگی سیاسی و اجتماعی مردم تغییرات بسیاری را ایجاد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: اگر الگوی رفتاری و کلامی را از ولایت مطلقه فقیه اخذ کرده و ایشان را ملاک عمل قرار دهیم، صاحب منزلت و عزت فراوان خواهیم شد چرا که سیره ولی امر مسلمین میانه روی و پرهیز از حاشیه روی برای عزت نظام اسلامی و حفظ منافع ملی است، مانند جلسات دعوت به حضور ایشان که از همه جناح ها، تشکل ها، احزاب، افراد منتقد و سیاسیون انجام می شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس نهم افزود: آیا جز این است که با رهبری حکیمانه و ارائه یک سخنرانی از سوی ایشان توطئه های دشمنان خنثی و دوستان نظام گردهم جمع می شوند، به طوری که دشمنان به رهبری هوشمندانه و الهی ایشان اقرار می کنند، آیا جز این است که ایشان نایب بر حق امام عصر (عج) هستند؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بر این اساس در این برهه حساس که نظام اسلامی مورد هجمه نظام استکبار قرار دارد، باید با تمام وجود از بزرگان اصولگرا بخواهیم پیشقدم شده و راه را برای اعتلای همه جانبه جمهوری اسلامی به رهبری عالیقدر رهبر فرزانه انقلاب فراهم کرده تا پرچم نظام به صاحب اصلی آن یعنی حضرت ولیعصر (عج) سپرده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet