خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/02 16:08:45
سرویس سیاسی
در نشست مجمع نمایندگان خوزستان تأکید شد:

انتقال آب سالم به روستاها و جمع‌آوری انشعابات برق غیر مجاز

اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در جلسه با مدیران آب روستایی و توزیع و انتقال برق استان، بر انتقال عادلانه برق و آب به مناطق کمتر برخوردار استان تأکید کردند.
انتقال آب سالم به روستاها و جمع‌آوری انشعابات برق غیر مجاز اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در جلسه با مدیران آب روستایی و توزیع و انتقال برق استان، بر انتقال عادلانه برق و آب به مناطق کمتر برخوردار استان تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/3230.jpg انتقال,آب,سالم,به,روستاها,و,جمع‌آوری,انشعابات,برق,غیر,مجاز Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ نشست مجمع نمایندگان خوزستان با مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی، برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق استان بعد از ظهر امروز چهارشنبه دوم اسفند ماه در محل کمیسیون انرژی مجلس و با حضور اعضا و به ریاست سیدحسین دهدشتی نایب رئیس مجمع برگزار شد.

در این نشست که ابتدا بحث آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در آن مطرح شد، نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، ‌مشکلات عمده روستاهای استان را نبود آب آشامیدنی و سالم در چند روستای استان ذکر کردند.

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه مردم روستاهای جنوبی و جنوب شرقی خوزستان به دلیل نبود آب سالم، به بیماری‌های صعب‌العلاج مبتلا شده‌اند، گفت: باید توزیع عادلانه انتقال آب سالم به روستاها در دستور کار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار گیرد.

همچنین عباس پاپی‌زاده نماینده مردم دزفول در مجلس به نبود آب در 22 روستای شمالی استان اشاره و تصریح کرد: در این 22 روستا که عمدتا در نزدیکی دریاچه سد دز قرار دارند،‌ انتقال آب به روش حمل با تانکر صورت می‌گیرد که اهالی برای هر بار انتقال آب آشامیدنی، ‌مجبور به پرداخت مبلغ پنجاه‌هزار تومان هستند که این مبلغ برای اهالی روستاهای محروم استان، غیر قابل پرداخت است.

پس از بیان مشکلات آب روستاهای حوزه‌های انتخابیه نمایندگان مردم خوزستان در مجلس، خلیف‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: دو مشکل عمده گریبان‌گیر این شرکت است؛ یکی طرح ادغام شرکت آب و فاضلاب روستایی با شهری استان و دیگری عدم تخصیص اعتبارات مصوب این شرکت است که با انتقال مدیریت اعتبارات آب و فاضلاب روستایی، از استانداری به خود شرکت، امکان حل مشکلات فعلی وجود دارد.

اعضای مجمع نمایندگان خوزستان، پس از بررسی مشکلات آب روستاهای استان، به بررسی مشکلات برق در دو حوزه انتقال و توزیع پرداختند که اهم آنها شامل "هزینه بالای تعرفه برق مصرفی مردم استان خوزستان نسبت به دیگر جاهای کشور به دلیل گرما و شرجی بودن هوای استان که در نتیجه مردم این استان مجبور به استفاده 24 ساعته از وسایل سرمایشی پرمصرف هستند"، "فرسوده بودن شبکه توزیع نیروی برق استان به دلیل قدیمی و کهنه بودن کابل‌های انتقال برق و در نتیجه قطعی‌های مکرر" ، "کمبود شدید اعتبارات شرکت برق منطقه‌ای استان و داشتن بدهی نود میلیارد تومانی شرکت توزیع برق"، "وجود انشعابات غیر مجاز برق در حاشیه شهرها و برخی روستاهای استان" و "کمبود وسایل لازم برای تکنسین‌های انتقال و توزیع برق استان" می‌شود.

در ادامه "معین‌پور" مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای و "اسدیان" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان با اشاره به کمبود اعتبارات تخصیص یافته به حوزه برق استان، به سؤالات اعضای مجمع نمایندگان خوزستان پاسخ دادند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه بیش از 95 درصد نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در خوزستان قرار دارند، گفت:‌ مدیریت این نیروگاه‌ها به عهده سازمان آب و برق خوزستان و مدیریت نیروگاه‌های دولتی و خصوصی غیربرق‌آبی استان بر عهده شرکت برق منطقه‌ای استان است.

همچنین مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز با اشاره به در اولویت بودن بازسازی خطوط انتقال نیروی برق استان، بر جمع‌آوری انشعابات برق غیر مجاز در حاشیه شهرها و روستاهای استان تأکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet