هدر اصلی
1391/12/11 11:05:54
سرویس اقتصادی
طاهری مطرح کرد :

رفع موانع دریافت مجوز برای سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و معدن

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نظارت حاکمیتی بر واگذاری ها در بخش صنعت و معدن باید تقویت شود خواستار تسهیل روند مراحل سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش صنایع و معادن شد.
رفع موانع دریافت مجوز برای سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و معدن عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نظارت حاکمیتی بر واگذاری ها در بخش صنعت و معدن باید تقویت شود خواستار تسهیل روند مراحل سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش صنایع و معادن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/21835.jpg رفع,موانع,دریافت,مجوز,برای,سرمایه‌گذاران,در,بخش,صنعت,و,معدن Icana

الیاس طاهری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: بخش معدن در حال واگذاری است اما بحثی که در این خصوص وجود دارد این است که نگاه حاکمیتی در واگذاری ها باید تقویت شود.

نماینده مردم اقلید درمجلس شورای‌اسلامی بابیان اینکه در راستای اصل 44 هرچه واگذاری ها به مردم و حضور بخش خصوصی فعال شود، قطعا نتیجه مثبت خواهد داشت، تاکید کرد: اما باید در بخش واگذاری ها نظارت بیشتری صورت گیرد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اعلام اینکه روند واگذاری معادن باید بهتر از شرایط فعلی باشد، ادامه داد: نه تنها در بخش معادن بلکه در بخش صنایع کشور نیز مشکلات عدیده ای برای واگذاری و انجام امور این بخش ها وجود دارد.

وی در توضیح مطلب فوق خواستار تسهیل روند سرمایه گذاری در بخش معادن و صنایع و همچنین کاهش موانعی که یک سرمایه گذار باید چندین بار طی کند، شد.

طاهری افزود: یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن باید مراحل متعددی را طی کند که لازم است دولت برخی از این مراحل را تجمیع کند تا در یک فرصت زمانی مشخص سرمایه گذار همه مراحل با شرایط تسهیل انجام شود و اگر بنا به ارائه مجوزهایی باشد در یک شرایط ایده آل این اتفاق رخ دهد تا روند کار سرمایه گذار تسریع یابد.

نماینده مردم اقلید در مجلس اظهار کرد:  از طرفی هم باید در جهت به کار گرفتن افرادی که به فعالیت و سرمایه گذاری معتقد هستند، تلاش شود.

وی تصریح کرد: در بخش معادن سرمایه گذار علاوه بر طی مراحلی از وزارت صنعت معدن و تجارت باید از دستگاه های مختلف منبع طبیعی و سایر دستگاه های تخصصی به صورت جداگانه مجوزهایی را دریافت کند که این رفت و آمدهای متعدد باعث می شود سرمایه گذار کار را نیمه تمام رها کند.

عضو هیئنت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری ازاین مراحل اصلا نیاز نیست و این موانع باید تسهیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet