انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/05 09:20:56
سرویس بین الملل
انفجار در دمشق

سبحانی‌نیا: غرب درصدد متوقف‌کردن مذاکرات آشتی در سوریه است

عضو هیات رئیسه مجلس انفجارهای تروریستی در دمشق در آستانه مذاکرات مخالفان و دولت سوریه در مسکو را پارایزیت‌های غرب برای متوقف‌کردن گفت و گوهای آشتی دانست.
سبحانی‌نیا: غرب درصدد متوقف‌کردن مذاکرات آشتی در سوریه است عضو هیات رئیسه مجلس انفجارهای تروریستی در دمشق در آستانه مذاکرات مخالفان و دولت سوریه در مسکو را پارایزیت‌های غرب برای متوقف‌کردن گفت و گوهای آشتی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/7768.jpg سبحانی‌نیا:,غرب,درصدد,متوقف‌کردن,مذاکرات,آشتی,در,سوریه,است Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انفجارهای دمشق در آستانه مذاکرات دولت سوریه و معارضین مسلح در مسکو، اظهار داشت: غرب با تحریک مخالفان سوری سعی دارد پیش از برگزاری گفت‌وگوهای آشتی ملی سوریه پارازیت‌هایی را بر سر این مذاکرات ساتر کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معارضین سوریه نیز پس از گذشت 23ماه از بحران این کشور دریافته‌‌اند توان ساقط کردن دولت مردمی اسد را ندارند، تصریح کرد: درخواست برگزاری گفت‌وگوهای آشتی ملی در سوریه از زبان مخالفان پس از آتش افروزی‌های خود آنها در دمشق نشانگر این است که غرب با همدستی شورشیان هرگز نتوانسته به خواسته‌های خود در سوریه دست یابد.

نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تاکید براینکه اضافه شدن گروه‌های القاعده به تحولات سوریه اوضاع این کشور را بحرانی‌تر کرده است، ادامه داد: به راه افتادن حمام خون در دمشق توسط گروه‌های تروریستی تندرو با حمایت برخی کشورهای منطقه نه‌تنها برای دولت بلکه برای معارضین سوریه نیز خطرناک خواهد بود.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: افراد مسلح در طی دو سال گذشته نشان داده‌اند که هر بار در درگیری با نیروهای ارتش در عرصه میدانی شکست می‌خورند به حملات تروریستی در مناطق پرجمعیت روی می آورند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه گروه‌های معارض مسلح سوریه باید خود را از گروه‌های تروریستی القاعده جدا کنند و سپس با رویکردی مردمی در مذاکرات مسکو شرکت کنند، خاطرنشان کرد: مخالفین مسلح سوری باید مرزبندی خود را با گروه‌های القاعده مشخص کنند زیرا این افراد تنها به فکر نابودی سوریه هستند.

 وقوع انفجار در شهر دمشق منجر به کشته شدن 53 نفر و زخمی شدن بیش از 200 نفر شد که اغلب آسیب دیدگان از غیر نظامیان بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet