خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/06 08:16:00
سرویس استان ها
مرادی :

دامداری های استان کردستان در حسرت صنایع تبدیلی بی‌تابی می‌کنند

نماینده مردم دیوان‌دره و سنندج در مجلس با بیان اینکه دامداری های استان کردستان در کمبود صنایع تبدیلی کلافه شده اند، افزود : کمبود صنایع تبدیلی در این حوزه انتخابیه موجب شده بسیاری از دامداری‌های دام‌های خود را زنده برای کشتار به شهرهای تهران و قم بفرستند که این امر دردی از دردهای اقتصادی استان کردستان دوا نمی‌کند.
دامداری های استان کردستان در حسرت صنایع تبدیلی بی‌تابی می‌کنند نماینده مردم دیوان‌دره و سنندج در مجلس با بیان اینکه دامداری های استان کردستان در کمبود صنایع تبدیلی کلافه شده اند، افزود : کمبود صنایع تبدیلی در این حوزه انتخابیه موجب شده بسیاری از دامداری‌های دام‌های خود را زنده برای کشتار به شهرهای تهران و قم بفرستند که این امر دردی از دردهای اقتصادی استان کردستان دوا نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22479.jpg دامداری,های,استان,کردستان,در,حسرت,صنایع,تبدیلی,بی‌تابی,می‌کنند Icana

 سالار مرادی  در گفت و گو با خبرنگار  حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: چرخه تولیدصنعت  دامداری در  کشور باید به طریق  اصولی و صرفه جویی در هزینه های تولید  در نظر گرفته شود وازهمین رو باید ازروش‌های سنتی در این عرصه خداحافظی کنیم زیرا این  نوع هدایت اقتصادی محکوم به شکست است.

 نماینده مردم دیواندره و سنندج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توسعه دامداری کشوربستگی به برنامه ریزی اصولی  در راستای  ایجاد صنایع تبدیلی  مدرن دارد زیرا این امر موجب می شود بسیاری  فرآورده‌های لبنی در استان کردستان تولید شود که این به غیر از افزایش  شاخص اقتصادی  فرصت اشتغال بی شماری  نیز  در این حوزه انتخابیه ایجاد می کند.

وی ادامه داد: نگاه دولت باید به صنعت دامدرای باید نگاه اقتصادی کلان باشد زیرا توسعه این صنعت در کشور  نیازمند طرحی جامع بلند مدت است.

مرادی افزود: صنایع تبدیلی  می‌تواند رکن اساسی در توسعه اقتصادی این منطقه بازی کند واز همین رو  دولت باید دادن تسهیلات ویژه به بخش خصوصی این صنعت  را هدایت کند زیرا این بخش می‌تواند با سرمایه‌گذاری در این عرصه  نبض توسعه این صنعت را گرم کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ،‌یاد آور شد: پادزهر توسعه صنعت  دامداری  تنها  صنایع تبدیلی کارآمد است  زیرا صنایع تبدیلی از یک سو موجب افزایش بازده اقتصادی و از سوی دیگر سبب ایجاد  فرصت‌های اشتغال و کاهش نرخ بیکاری می‌شود./

پایان پیام

 


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet