آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

آرین‌منش: اعتبارات بخش فرهنگ متناسب با اهداف چشم انداز نیست

سرویس فرهنگی
نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبارات تخصیص یافته به بخش فرهنگ متناسب با اهداف چشم انداز 20 ساله و قانون برنامه چهارم توسعه و دستور رهبر معظم انقلاب برای رفع مظلومیت از این حوزه نیست.
دوشنبه 16 دی 1387 ساعت 08:50

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عملکرد دولت در حوزه فرهنگی با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده گفت: اگر بخواهیم بگوییم در سال جاری اعتبارات بخش فرهنگ در حدی بوده که پاسخ مناسبی به دستورات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ و تخصیص اعتبارات مناسب تحقق پیدا کرده هرگز اینطور نیست.

وی افزود: اگر چه نگاه دولت نهم به حوزه فرهنگ بویژه توسعه فرهنگ دینی و تقویت نهادهای فرهنگ دین نظیر کانون‌های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات، هیات‌های مذهبی و امثال آن نگاه مثبتی است ولی هرگز اعتبارات تخصیص یافته متناسب با اهداف چشم انداز 20 ساله و قانون برنامه چهارم توسعه نیست و نسبت بودجه فرهنگی به بودجه عمومی کشور از 5 درصد است.

نماینده مشهد ادامه داد: این امر هرگز با اهداف انقلاب اسلامی سازگار نیست و نمی‌تواند جامعه جوان ما را در برابر تهاجم فرهنگی استکبار و بودجه های میلیاردی مخالفان نظام اسلامی که با قصد تخریب فرهنگی، رسانه‌های بین‌المللی و امکانات فراوانی را به خدمت گرفته‌اند مقابله کند.

وی خاطرنشان ساخت: برای مصونیت بخشیدن جامعه، تعمیق فرهنگ دینی و مصونیت بخشیدن به جوانان در برابر تهاجم بیگانگان نیازمند عزم ملی، مشارکت مردم و تخصیص بودجه‌های مناسب برابر با دستورات رهبر معظم انقلاب و رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ و هنر می‌باشیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار