هدر اصلی
1387/10/16 08:50:00
سرویس فرهنگی

آرین‌منش: اعتبارات بخش فرهنگ متناسب با اهداف چشم انداز نیست

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبارات تخصیص یافته به بخش فرهنگ متناسب با اهداف چشم انداز ۲۰ ساله و قانون برنامه چهارم توسعه و دستور رهبر معظم انقلاب برای رفع مظلومیت از این حوزه نیست.

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عملکرد دولت در حوزه فرهنگی با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده گفت: اگر بخواهیم بگوییم در سال جاری اعتبارات بخش فرهنگ در حدی بوده که پاسخ مناسبی به دستورات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ و تخصیص اعتبارات مناسب تحقق پیدا کرده هرگز اینطور نیست.

وی افزود: اگر چه نگاه دولت نهم به حوزه فرهنگ بویژه توسعه فرهنگ دینی و تقویت نهادهای فرهنگ دین نظیر کانون‌های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات، هیات‌های مذهبی و امثال آن نگاه مثبتی است ولی هرگز اعتبارات تخصیص یافته متناسب با اهداف چشم انداز 20 ساله و قانون برنامه چهارم توسعه نیست و نسبت بودجه فرهنگی به بودجه عمومی کشور از 5 درصد است.

نماینده مشهد ادامه داد: این امر هرگز با اهداف انقلاب اسلامی سازگار نیست و نمی‌تواند جامعه جوان ما را در برابر تهاجم فرهنگی استکبار و بودجه های میلیاردی مخالفان نظام اسلامی که با قصد تخریب فرهنگی، رسانه‌های بین‌المللی و امکانات فراوانی را به خدمت گرفته‌اند مقابله کند.

وی خاطرنشان ساخت: برای مصونیت بخشیدن جامعه، تعمیق فرهنگ دینی و مصونیت بخشیدن به جوانان در برابر تهاجم بیگانگان نیازمند عزم ملی، مشارکت مردم و تخصیص بودجه‌های مناسب برابر با دستورات رهبر معظم انقلاب و رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ و هنر می‌باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet