ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/05 14:02:24
سرویس اجتماعی
دامادی تاکید کرد:

عملکرد ضعیف دولت در خروج خودروهای فرسوده از سیستم حمل‌ونقل

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نبود نظارت دقیق بر خروج خودروهای فرسوده از سیستم حمل ونقل کشور، گفت: اگرچه ارائه آمار دقیق مرجعی تعیین‌کننده برای تصمیم‌گیری در این حوزه است اما متاسفانه نبود آمار دقیق برنامه‌ریزی برای خروج خودروهای فرسوده را با مشکل روبرو کرده است.
عملکرد ضعیف دولت در خروج خودروهای فرسوده از سیستم حمل‌ونقل عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نبود نظارت دقیق بر خروج خودروهای فرسوده از سیستم حمل ونقل کشور، گفت: اگرچه ارائه آمار دقیق مرجعی تعیین‌کننده برای تصمیم‌گیری در این حوزه است اما متاسفانه نبود آمار دقیق برنامه‌ریزی برای خروج خودروهای فرسوده را با مشکل روبرو کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/18291.jpg عملکرد,ضعیف,دولت,در,خروج,خودروهای,فرسوده,از,سیستم,حمل‌ونقل Icana

محمد دامادی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با کند خواندن روند خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل ونقل کشور، افزود: با وجود آنکه خروج خودروهای فرسوده موضوعی است که باید با جدیت دنبال شود اما متاسفانه عملکردها در این حوزه قابل قبول نبوده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، آسیب جدی ناشی از خودروهای فرسوده در سطح شهرها را آلودگی هوا برشمرد وادامه داد: بدیهی است خودروهای فرسوده علاوه بر آلودگی هوا، سیمای شهری را نیز تحت تاثیر قرار داده و به نازیبا شدن چهره شهر می‌انجامد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه دولت در زمینه خروج خودروهای فرسوده کوتاهی کرده است، تصریح کرد: شواهد موجود نشان می‌دهد تاکنون نه تنها نظارت دقیقی بر خروج خوردوهای فرسوده وجود نداشته، بلکه اقدامی مناسب در جهت خروج این وسایل نقلیه نیز انجام نگرفته است.

دامادی، با بیان اینکه ابزار لازم برای خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل به کار گرفته نشده است، یادآور شد: وقتی سایت تعویض خودروهای فرسوده بعد از بازگشایی یک روزه بسته می‌شود نشان‌دهنده آن است که ما هنوز نتوانسته‌ایم نیازمندی‌های جامعه را درک و زمینه رفع آن را فراهم کنیم.

وی، با بیان اینکه بسیاری از خودروهای صفر نیز از استانداردهای لازم برخوردار نیست، افزود: به طور حتم تبعات همه این اتفاقات در آلودگی هوا بروز پیدا می‌کند در حالی که خروج خودروهای فرسوده می‌تواند به کاهش آلودگی هوا بیانجامد اما مسئولان همچنان نسبت به خروج آنها اقدامات مناسبی را انجام نمی‌دهند.

نماینده مردم ساری در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌ها در کشور باید بر اساس خروجی آمارها انجام گیرد، یادآور شد: هنوز مرجع مشخصی در حوزه ارائه آمار دقیق از خروج خودروهای فرسوده وجود ندارد بنابراین نمی‌توان به درستی هر آماری که به گوش می‌رسد تکیه کرد چراکه عملا نمی‌توان اجرای آن را در شهر مشاهده کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در مورد تزریق اعتبارات برای خروج خودروهای فرسوده، گفت: براساس سهمیه‌بندی هر استان، باید میزان اعتبارات موردنیاز برای خروج خودروهای فرسوده درنظر گرفته شود تا در اجرای آن با مشکل مواجه نشویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet