هدر اصلی
1391/12/06 16:27:00
سرویس بین الملل
بخشایش‌اردستانی:

سیاست سرکوب پادشاه اردن انقلابیون را ساکت نخواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تظاهرات صدها نفری مردم اردن در اعتراض به سیاست سرکوب پادشاه اردن، گفت: مردم اردن خواستار تشکیل پادشاهی مشروطه در این کشور هستند.
سیاست سرکوب پادشاه اردن انقلابیون را ساکت نخواهد کرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تظاهرات صدها نفری مردم اردن در اعتراض به سیاست سرکوب پادشاه اردن، گفت: مردم اردن خواستار تشکیل پادشاهی مشروطه در این کشور هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/22547.jpg سیاست,سرکوب,پادشاه,اردن,انقلابیون,را,ساکت,نخواهد,کرد Icana

احمد بخشایش‌اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به  تظاهرات صدها نفری اسلام‌گرایان اردن در اعتراض به نتایج پارلمانی این کشور، توضیح داد: اردن یکی از متزلزل‌ترین کشورها در خاورمیانه است و هر لحظه احتمال دارد تا رخداد بیداری اسلامی که در دیگر کشورها به وقوع پیوست در این کشور نیز پدیدار شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثریت مردم اردن فلسطینی‌تبار هستند، تصریح کرد: قریب به دو سوم از جمعیت اردن را فلسطینی‌ها تشکیل می‌دهند ولی رژیم اردن با سیاست سرکوبگرانه خود همواره این قشر را مورد خشونت و سرکوب قرار داده و در این اقدام به راحتی می‌توان نقش لابی صهیونیستی را مشاهده کرد.

بخشایش‌اردستانی با اشاره به حزب اخوان‌المسلمین اردن، افزود: اخوان المسلیمن اردن تحت تاثیر اخوان مصر قرار دارند و خود را برای برپایی یک قیام سراسری آماده می‌کند از این رو این رژیم دیر یا زود درگیر فرایند بیداری اسلامی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پادشاه اردن تا به حال چندین بار در واکنش به اعتراضات مردمی نخست‌وزیر خود را تغییر داده است، تصریح کرد: مردم اردن خواستار تغییرات اساسی هستند که از روزنه آن سیستم پادشاهی مشروطه  و پارلمانی مردمی در کشورشان برقرار شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: رژیم آل‌سعود با دخالت‌های خود در امور کشور اردن، رژیم مستقر در این کشور را ملزم به استفاده از سیاست ارعاب و فشار می‌کند.

صدها نفر از اسلامگرایان اردنی روز جمعه با برپایی تظاهراتی خواستار تسریع روند اصلاحات سیاسی در این کشور شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet