ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/05 15:54:51
سرویس اقتصادی
میرمحمدی در واکنش به وعده‌ها و طرح‌های دولت در مورد ایجاد اشتغال در کشور:

دولت به‌جای دادن وعده ایجاد اشتغال به نظارت بیشتر روی آورد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وعده‌ها و طرح‌های دولت در مورد ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری در کشور گفت: به نظر نمی‌رسد دولت در مورد ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور موفق عمل کرده باشد، لذا در این امر باید به جای دادن وعده، ساز و کار جدیدی اتخاذ شود.
دولت به‌جای دادن وعده ایجاد اشتغال به نظارت بیشتر روی آورد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وعده‌ها و طرح‌های دولت در مورد ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری در کشور گفت: به نظر نمی‌رسد دولت در مورد ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور موفق عمل کرده باشد، لذا در این امر باید به جای دادن وعده، ساز و کار جدیدی اتخاذ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7688.jpg دولت,به‌جای,دادن,وعده,ایجاد,اشتغال,به,نظارت,بیشتر,روی,آورد Icana

سید محمد حسین میر محمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح‌ها، لوایح و وعده‌های دولت در مورد ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری در کشور، گفت: به نظر نمی‌رسد دولت در مورد ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور موفق عمل کرده باشد، لذا در این امر باید به جای دادن وعده، ساز و کار جدیدی اتخاذ شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانساردرمجلس شورای اسلامی تحریم‌های اقتصادی را نیز یکی از دلایل موثر در بیکاری جوانان دانست و افزود: تحریم‌های اقتصادی و بی‌توجهی به تولیدات و سرمایه‌های داخلی را باید از دلایل بیکاری جوانان دانست، لذا اگر دولت سرمایه و یارانه بیشتری به تولید اختصاص داده و از آن حمایت کند می‌توان شاهد کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در کشور بود.

وی به برخی طرحهای ناموفق دولت در مورد اشتغال از جمله بنگاه های زود بازده پرداخت و تصریح کرد: برخی طرح‌ها و وعده‌های دولت در مورد مبارزه با بیکاری و ایجاد اشتغال نه تنها مثبت و سازنده نبوده بلکه روند فزاینده معوقات بانکی رانیز در پی داشته است.

میرمحمدی با بیان اینکه برخی طرح‌های دولت در مورد اشتغال باعث زیان بخش تولید شده است، اظهار داشت: ‌دولت با ایجاد برخی طرح‌‎ها و در اختیار قرار دادن سرمایه لازم به افراد جویای کار قصد ایجاد اشتغال در کشور را داشت، اما به دلیل نظارت نادرست در این مورد نه تنها اشتغالی در کشور بوجود نیامد بلکه با مصرف سرمایه‌های کشور روی بخش‌های غیر تولیدی، بدهی‌های هنگفتی برای برخی افراد جامعه بوجود آمده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این امر که دولت باید در مورد ایجاد اشتغال به جای دادن وعده‌های بسیار به نظارت بیشتر روی آورد، خاطرنشان کرد: دولت به جای دادن شعار و وعده‌های بسیار در مورد افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، باید به نظارت بیشتر روی آورد، چراکه در این مورد نسبت به آنچه که بکار گرفته شده نتایج کمتری بدست آمده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet