خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/12/05 16:27:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تاجگردون:

مخالف تخصیص بودجه‌های خارج از چارچوب حسابرسی هستم

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه صدرصد مخالف موضوعی تحت عنوان جدول ۱۲ هستم، گفت: باید هر‌ گروهی که قرار است بودجه‌ای در غالب جدول شماره ۱۲ دریافت کند زیر دستگاه اجرایی مربوطه قرار بگیرد.
مخالف تخصیص بودجه‌های خارج از چارچوب حسابرسی هستم نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه صدرصد مخالف موضوعی تحت عنوان جدول 12 هستم، گفت: باید هر‌ گروهی که قرار است بودجه‌ای در غالب جدول شماره 12 دریافت کند زیر دستگاه اجرایی مربوطه قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20143.jpg مخالف,تخصیص,بودجه‌های,خارج,از,چارچوب,حسابرسی,هستم Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا تاج‌گردون در آستانه بررسی لایحه بودجه سال 92 به ضرورت حذف جدولی تحت عنوان جدول 12 از قانون بودجه اشاره کرد وبه باشگاه خبرنگاران گفت: باید
 
 
تمامی ارقام جدول شماره 12 در ذیل یک دستگاه اصلی ساما‌ندهی شود.

وی با بیان اینکه صدرصد مخالف موضوعی تحت عنوان جدول 12 هستم، تصریح کرد: باید هر‌ گروهی که قرار است بودجه‌ای در غالب جدول 12 دریافت کند زیر دستگاه اجرایی مربوطه قرار گرفته و از طریق این  جدول بودجه دریافت نکند تا شاهد کیفیت و نظارت در آن باشیم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه خاطر‌نشان کرد: جدول شماره 12 با نیتی که تشکیل شد، سنخیتت ندارد چرا که بعضا دستگاهی در جدول 12 بودجه می‌گیرد که همان دستگاه در جدول اصلی بودجه هم اعتبار گرفته است.

تاج‌گردون تاکید کرد: باید جدول 12 از قانون بودجه تصویبی سال آینده حذف شود تا دستگاه‌های نظارتی بتوانند به نحو احسن کار نظارتی خود را انجام دهند.

شایان ذکر است؛ در جدول شماره 12 قانون بودجه سال جاری نام ۱۵۷ موسسه و نهادهای دولتی و غیردولتی قید شده و مجموع رقمی که به این ۱۵۷ عنوان و موسسه تعلق می گیرد حدود ۷۵۰ میلیارد تومان است.

 جدول شماره 12 اسم جدولی است که در آن دولت اسامی چندین سازمان و موسسه را به همرا لایحه بودجه سالانه به مجلس ارسال می‌کند تا مجلس اعتباراتی که دولت خواستار تخصیص به این موسسات و سازمان‌ها است را تصویب کند.

همچنین مبالغ اختصاص داده شده به این جدول در اختیار تام دولت بوده  و هیچگونه نظارتی بر نحوه هزینه‌کرد آن صورت نمی‌گیرد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet