اربعین حسینی
1391/12/06 17:58:00
سرویس سیاسی
بر اساس گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

گزارش سوال نادران از وزیر اطلاعات به هیات رئیسه تقدیم می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه این کمیسیون گزارش خود را درباره سوال نادران از وزیر اطلاعات به هیات رئیسه تقدیم می‌کند، افزود: حدود ۳ هزار نفر ایرانی در خارج از کشور به دلیل جرائم و بزهکاری زندانی هستند.
گزارش سوال نادران از وزیر اطلاعات به هیات رئیسه تقدیم می‌شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه این کمیسیون گزارش خود را درباره سوال نادران از وزیر اطلاعات به هیات رئیسه تقدیم می‌کند، افزود: حدود 3 هزار نفر ایرانی در خارج از کشور به دلیل جرائم و بزهکاری زندانی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/10562.jpg گزارش,سوال,نادران,از,وزیر,اطلاعات,به,هیات,رئیسه,تقدیم,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز گذشته ( یکشنبه 7 اسفند ماه) با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای جلسه سوال الیاس نادران نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی از حیدر مصلحی وزیر اطلاعات مطرح و بنا شد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گزارش خود را در این‌باره به هیات رئیسه مجلس ارسال کند.

سید حسین نقوی حسینی در تشریح جزئیات این جلسه، گفت: سوال الیاس نادران درباره جمله محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بود که گفته بود افرادی که مدعی مبارزه با مفاسد هستند، خودشان صاحب 21 آپارتمان هستند که وزارت اطلاعات اعلام کرده بود مصداق جمله مذکور الیاس نادران نبوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در ادامه این جلسه وحید احمدی رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس گزارشی از پیگیری مسائل و مشکلات ایرانیان زندانی در کشورهای خارجی ارائه کردند که در این گزارش بیان شد حدود 3 هزار نفر ایرانی در خارج از کشور به دلیل جرائم و بزهکاری زندانی هستند که در ادامه پیگیری سرنوشت آنها و به‌ویژه شرایط خانواده‌های آنها و رفع مشکلات‌شان مورد توجه و تاکید قرار گرفت.

در ادامه جلسه منصور حقیقت پور گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های کمیته ویژه بررسی حادثه 22 بهمن شهر قم را بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به مباحث اولین جلسه کمیسیون و همچنین جلسه شورای تامین استان قم گفت: جمع‌بندی مباحث عبارت بود از اینکه اغلب دستگاه‌ها احتمال رویداد مذکور را می‌دادند که برآورد سپاه و ناجا، دستگاه قضا، مدیران سیاسی استان و بررسی فیلم‌ها، عکس‌ها و اسناد از جمله اقدامات انجام شده است و روز گذشته هم دیدار با وزیر اطلاعات برگزار شد و امروز ( دوشنبه 7 اسفند) ملاقات اعضای این کمیته با مراجع عالیقدر تقلید در قم انجام می‌شود.

در پایان جلسه لایحه موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت دریای خزر با حضور کارشناسان در کمیته سیاست خارجی مورد بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet