ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/07 09:09:00
سرویس اقتصادی
بهمنی در گفتگوی اختصاصی با خانه ملت خبر داد:منع پیش‌فروش سکه به افراد حقوقی

قیمت پیش‌فروش سکه یک میلیون ودویست وپنجاه هزار تومان

رئیس کل بانک مرکزی از منع پیش‌فروش سکه به افراد حقوقی خبر داد و گفت: مشکلات شرعی پیش‌فروش سکه نیز به دلیل تعیین قیمت قطعی یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان مرتفع شده‌ است.
قیمت پیش‌فروش سکه یک میلیون ودویست وپنجاه هزار تومان رئیس کل بانک مرکزی از منع پیش‌فروش سکه به افراد حقوقی خبر داد و گفت: مشکلات شرعی پیش‌فروش سکه نیز به دلیل تعیین قیمت قطعی یک‌میلیون و 250 هزار تومان مرتفع شده‌ است. https://cdn.icana.ir/d/019/15796.jpg قیمت,پیش‌فروش,سکه,یک,میلیون,ودویست,وپنجاه,هزار,تومان Icana

محمود بهمنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به وجود شبهاتی در پیش فروش سکه از لحاظ شرعی، گفت: مشکلات شرعی پیش‌فروش در دور جدید با توجه به فروش قطعی آن مرتفع شده و مانند معاملات سلف پول کامل دریافت می‌شود و در یک مقطع زمانی مشخص سکه به افراد تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: در پیش‌فروش دور جدید سکه تأمین نیاز‌های خرد مدنظر بوده به همین دلیل افراد حقوقی و شرکت‌ها را از خرید ممنوع کرده‌ و به افراد حقیقی سکه تعلق خواهد گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی از منع پیش‌فروش سکه به افراد حقوقی خبر داد و گفت:  مشکلات شرعی پیش‌فروش سکه نیز به دلیل تعیین قیمت قطعی مرتفع شده‌ است.

وی از پیش‌فروش سکه با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان خبر داد.

بهمنی با تأکید بر اینکه اشخاص حقیقی 5 سکه تمام و در صورت درخواست برای نیم‌سکه 10 قطعه می‌توانند خریداری‌ کنند افزود: به این ترتیب تا حدود بسیاری از حجم نقدینگی موجود در جامعه کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در پیش‌فروش دور جدید سکه بهای آن نقد دریافت می‌شود تصریح کرد: یک درصد سود معقولی را که می‌بایست از قیمت روز بازار باشد کم کرده و آن را به صورت پیش‌فروش قطعی به صورت نقد از افراد حقیقی دریافت می‌کنیم.

بهمنی در خصوص زمان تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده گفت: در 6 ماه بعد از خرید نقدی و قطعی افراد سکه را به آنان تحویل داده می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه از پیش‌فروش دور جدید سکه 2 هدف داشته‌ایم افزود: با پیش‌فروش جدید سکه علاوه بر تأمین نیاز‌های خرد حجم نقدیگی در دست افراد حقیقی که موجبات تورم را در جامعه رقم خواهد زد نیز کاهش میابد.

وی یادآور شد: با دریافت پول نقد حاصل از پیش‌فروش دور جدید سکه همچنین میزان طلایی که به سکه تبدیل شده نیز جایگزین می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet