خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1392/01/11 14:58:00
سرویس اقتصادی
لاهوتی با اشاره به نوسانات ارزی در سالی که گذشت مطرح کرد:

موج سواری ارز در سواحل اقتصادی ایران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در واکنش به نوسانات قیمت ارز و سکه در سال گذشته گفت: سال ۹۱، سال موفقی برای بازار سکه و ارز نبود، چراکه در این مورد دولت با اقدامات نادرست، آرامش و ثبات بازار سکه را بهم ریخت و به نوعی آشفتگی ارزی در کشور ایجاد کرد.
موج سواری ارز در سواحل اقتصادی ایران سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در واکنش به نوسانات قیمت ارز و سکه در سال گذشته گفت: سال 91، سال موفقی برای بازار سکه و ارز نبود، چراکه در این مورد دولت با اقدامات نادرست، آرامش و ثبات بازار سکه را بهم ریخت و به نوعی آشفتگی ارزی در کشور ایجاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/14722.jpg موج,سواری,ارز,در,سواحل,اقتصادی,ایران Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از چند نرخی بودن ارز در کشور، افزود: در سالی که گذشت قیمت  ارز و سکه به دلیل چند نرخی بودن، نوسانات بی‌شماری را طی کرد، لذا برای بهبود وضعیت سکه و ارز در کشور به یک نرخ ثابت ارزی نیاز است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای  اسلامی با انتقاد از روند بازار سکه و ارز در سال گذشته، افزود: سال 91، سال موفقی برای بازار سکه و ارز نبود، چراکه در این مورد دولت با اقدامات نادرست، آرامش و ثبات بازار سکه را بهم ریخت و به نوعی آشفتگی ارزی در کشور ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه دو یا چند نرخی بودن قیمت ارز مشکلات عدیده‌ای را برای کشور بوجود آورد، اظهار داشت: در شرایطی که ارز در کشور با نرخ‌های متفاوت عرضه می‌شود به دلیل فاصله بسیار زیاد قیمت‌ها، دسترسی به این دو نرخ را با مشکل اساسی روبرو کرده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس چشم انداز آینده بازار سکه و ارز را در صورتی مثبت دانست که دولت بتواند به یک قیمت ثابت ارزی دست یابد و در این مورد خاطر نشان کرد: در صورتی که در بازار سکه وارز کنترل مشخصی صورت گیرد و این بازار از حباب کاذب خود خارج شود می‌توان به آینده آن امیدوار بود.

در سال 91 بازار ارز کشور نوسانات بسیاری را به خود دید به طوری که این امر باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاها و صنایع  از جمله صنعت خودروسازی، سکه، مسکن وغیره در کشور شد و تورم فزاینده‌ای را بوجود آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet