ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/07 13:15:38
سرویس سیاسی
بروجردی:

طرح آمریکا برای اعزام فرستاده سیاسی به ایران فاقد ارزش تحلیلی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه طرح اعزام فرستاده سیاسی آمریکا به ایران فاقد ارزش تحلیلی است، گفت: مذاکره دوجانبه آمریکا با ایران درباره مسئله هسته‌ای موضوعیت ندارد.
طرح آمریکا برای اعزام فرستاده سیاسی به ایران فاقد ارزش تحلیلی است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه طرح اعزام فرستاده سیاسی آمریکا به ایران فاقد ارزش تحلیلی است، گفت: مذاکره دوجانبه آمریکا با ایران درباره مسئله هسته‌ای موضوعیت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/30728.jpg طرح,آمریکا,برای,اعزام,فرستاده,سیاسی,به,ایران,فاقد,ارزش,تحلیلی,است Icana

علا‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره بررسی طرحی در مجلس نمایندگان آمریکا برای اعزام دیپلمات یا فرستاده سیاسی به ایران، تصریح کرد: این طرح که هنوز به صورت رسمی، مسیر قانونی خود را طی نکرده است فاقد ارزش تحلیلی و نظری برای جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دلایل اعزام فرستاده سیاسی به ایران که پیشگیری از جنگ و ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای قید شده است، نیز دلایلی خطا است چرا که جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف ساخت بمب اتم و تنها کشوری است که دارای پشتوانه عظیم فتوای شرعی رهبر معظم انقلاب در زمینه منع تولید و نگهداری تسلیحات هسته‌ای است.

بروجردی، گفت: بر این اساس مذاکره و گفت‌وگوی دوجانبه با آمریکا درباره ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای، موضوعیت ندارد و این طرح مورد تعجب است چرا که رژیم صهیونیستی به عنوان تهدیدی جدی در منطقه خاورمیانه و بدون تعهد به ان.پی.تی. نگرانی نمایندگان و مقامات آمریکا را برنمی‌انگیزد اما جمهوری اسلامی که متعهد و مقید به ان.پی.تی. است، نگرانی ایجاد می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: اگر آمریکا به دنبال ارتباط مستقیم با ایران است، باید گفت که فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره سیاست اعلام شده واشنگتن مبنی بر مذاکره مستقیم با تهران، فصل‌الخطاب است و ایشان فرمودند که مقامات آمریکا با صداقت حرف نمی‌زنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر آمریکا صداقت پیشه کند، باید ابتدا این صداقت را در مذاکرات 1+5 که به زودی در قزاقستان برگزار می‌شود، نشان دهد و اگر چنین شد مردم پاسخ متناسب را خواهند داد و بنابراین بالاتر از فرمایش معظم‌له، طرحی وجود ندارد.

اعضای دموکرات‌ مجلس نمایندگان آمریکا طرح جدیدی را ارائه دادند که براساس آن، فرستاده سیاسی جدیدی برای پیگیری گفتگوهای مستقیم، مستمر، دوجانبه و چندجانبه با دولت ایران جهت پیشگیری از جنگ و ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای– اعزام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet