خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1391/12/07 16:41:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

غربی‌ها برای فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید حرف جدیدی در مذاکرات داشته باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:چنانچه غربی‌ها خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران در مذاکرات هستند، باید حرف جدیدی داشته باشند و اینکه ما تعلیق کنیم و آنها نیز خواسته‌های دیگری داشته باشند، حرف درستی نیست.
غربی‌ها برای فعالیت‌های هسته‌ای ایران باید حرف جدیدی در مذاکرات داشته باشند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:چنانچه غربی‌ها خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران در مذاکرات هستند، باید حرف جدیدی داشته باشند و اینکه ما تعلیق کنیم و آنها نیز خواسته‌های دیگری داشته باشند، حرف درستی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/30829.jpg غربی‌ها,برای,فعالیت‌های,هسته‌ای,ایران,باید,حرف,جدیدی,در,مذاکرات,داشته,باشند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدباقر حسینی نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دور جدید مذاکرات 1+5 به فارس گفت:ایران چند سال گذشته اعلام کرد که غنی‌سازی تا 20 درصد را به شرط تأمین سوخت هسته‌ای متوقف می‌کند، از این رو ادامه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود را متوقف کرد که در این ارتباط هیچ پاسخی داده نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: دلیل اصلی بهانه‌ها، جار و جنجال‌ها و اعمال تحریم‌های نابجای امروز علیه ما، دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است که این مسئله از اساس مردود و غیرقابل قبول است و مذاکرات قبلی نیز همین مسئله را اثبات کرد.

حسینی با بیان اینکه غربی‌ها با اصل فعالیت‌های هسته‌ای ایران، حتی به صورت صلح‌آمیز نیز موافق نیستند، تصریح کرد: رعایت حق مسلم ما در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای خط قرمز ایران در مذاکرات 1+5 است و آن را محفوظ می‌داریم و آنها باید این مسئله را بپذیرند.

نماینده زابل با بیان اینکه مذاکرات گروه 1+5 با ایران باید در چارچوب NPT ادامه یابد، بیان داشت: ایران تمام اصول در انجام فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز را رعایت کرده و تخطی در زمینه قوانین آژانس نداشته است، و متأسفانه بهانه‌جویی‌ها به منظور اعمال سیاست‌های آمریکا و فشار بر جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه تأکید ایران بر حق مسلم ملت در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است، ادامه داد: چنانچه غربی‌ها در دور جدید مذاکرات خواستار تعلیق یا متوقف کردن فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران هستند باید حرف جدیدی را برای گفتن داشته باشند و اینکه ما فعالیت‌های خود را تعلیق کنیم و از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز استفاده نکنیم و آنها نیز خواسته‌های دیگری داشته باشند، این حرف درستی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود شفاف‌سازی‌های لازم را داشته است، اضافه کرد: بازرسان آژانس همواره از سایت‌های هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند و هیچ‌گونه انحرافی ضمن این بازدیدها مشاهده نشده است، اما متأسفانه باز هم شاهد یکسری مطالب کلیشه‌ای از قبل دیکته شده در مذاکرات هستیم که در پایان مذاکرات قبلی نیز تکرار شد.

حسینی در پایان یادآور شد: امیدواریم که در دور جدید مذاکرات دیگر شاهد اینگونه رفتارها نباشیم و اگر هدف غربی‌ها از روشن شدن حقیقت، این است که ایران به دنبال سلاح ایمنی نیست، باید بلافاصله تمام تحریم‌هایی را که بهانه‌اش همین ادعا بوده را لغو کنند./

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet