روز مجلس
1391/12/08 12:10:14
سرویس سیاسی
شفیعی:

غرب در مذاکرات فقط به دنبال بهانه‌تراشی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رویکر غرب در مذاکرات هسته ای گفت: مسیر جمهوری اسلامی ایران مشخص است و آژانس و کشورهای غربی باید با مبنا قرار دادن NPT راه خود را تنظیم کنند.
غرب در مذاکرات فقط به دنبال بهانه‌تراشی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رویکر غرب در مذاکرات هسته ای گفت: مسیر جمهوری اسلامی ایران مشخص است و آژانس و کشورهای غربی باید با مبنا قرار دادن NPT راه خود را تنظیم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg غرب,در,مذاکرات,فقط,به,دنبال,بهانه‌تراشی,است Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکرد ایران درمذاکرات قزاقستان، گفت: رویکرد ایران در مذاکرات هسته ای در مرحله اول، پذیرفتن مذاکره به عنوان مکانیزمی برای حل اختلافات و در مرحله بعدی مبنای گفت‌وگو قرار دادن NPT است.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ارکان اساسی NPT استفاده صلح آمیز کشورها از انرژی هسته ای است، ادامه داد: براساس ماده دیگر آن، تمامی کشورهای عضو آژانس موظف به کمک به دیگر کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی هستند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال گام برداشتن در این مسیر است افزود: بر اساس مفاد NPT داشتن انرژی هسته‌ای صلح آمیز حق مسلم ایران است و مشکل بوجود آمده، مشکل جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه مشکل کشورهای غربی و آژانس انرژی اتمی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه آژانس باید به طور مشخص نوع انحراف ایران از مسیرصلح آمیز انرژی اتمی رامشخص کند افزود: زمانی می توان تحریمی علیه ایران آغاز شود که جمهوری اسلامی ایران ماده 39 منشور را نقض کرده باشد، بدین معنا که دست به کاربردهای نظامی و تبعیض و تجاوز به صلح زند، حال آنکه چنین اتفاقی رخ نداده است.

شفیعی تاکید کرد: مسیر جمهوری اسلامی ایران مشخص است و آژانس و کشورهای غربی باید با مبنا قرار دادن NPTخود را تنظیم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از نظر من مذاکره ایران با 1+5 غیر ضروری است گفت: مذاکره آتی،یک مذاکره سیاسی است در صورتی که بحث هسته ای،بحثی حقوقی است و آژانس باید طرف گفت‌وگو با ایران باشد و مذاکرات را براساس ان‌پی‌تی تنظیم کند.

نماینده مردم ممسنی در مجلس با بیان اینکه غرب در پی ایجاد اختلال در حل مساله هسته ای ایران هستند افزود: مباحث هسته ای بهانه است آنها با ایران مشکل دارند و خواهان تغییر ساختار سیاسی هستند، بنابراین به هر میزان که از خود حسن نیت نشان دهیم باز آنها به بخشی ایراد می گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet