خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/07 17:41:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی‌حسینی:

1+5 با برنامه مدون و روشنی در این دوره از مذاکرات شرکت کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با توجه به پیشنهادات مطروحه از طرف گروه ۱+۵ ، به مذاکرات قزاقستان خوشبین نیستیم، در عین حال گفت که ایران تحت هیچ شرایطی میز مذاکره را ترک نخواهد کرد.
1+5 با برنامه مدون و روشنی در این دوره از مذاکرات شرکت کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با توجه به پیشنهادات مطروحه از طرف گروه 1+5 ، به مذاکرات قزاقستان خوشبین نیستیم، در عین حال گفت که ایران تحت هیچ شرایطی میز مذاکره را ترک نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8394.jpg 1+5,با,برنامه,مدون,و,روشنی,در,این,دوره,از,مذاکرات,شرکت,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 1+5 در قزاقستان، به ایسنا گفت: با توجه به پیشنهادات مطروحه از طرف غربی‌ها در طول یک ماه گذشته نسبت به مذاکرات آتی ایران و 1+5 همچون پیشنهادات فرانسه، ما زیاد به نشست قزاقستان خوشبین نیستیم؛ چرا که برنامه مدون و جامعی را در دستور کار غربی‌ها نمی‌بینیم.

وی با بیان اینکه گروه 1+5 بر اساس اطلاعات غلط سازمان‌های جاسوسی به ویژه سازمان موساد و سیا تمایلی برای بررسی بسته جامع ایران در این دوره از مذاکرات از خود نشان نمی‌دهد، گفت: آنها فکر می‌کنند با تحریم، تهدید و فشار می‌توانند در عزم و اراده ملت ایران خلل ایجاد کنند یا اینکه با افزایش تحریم‌ها، ایران را مجبور به عقب‌نشینی کنند.به گفته نقوی‌حسینی، غربی‌ها به دنبال طولانی کردن مذاکرات با هدف وقت‌کشی هستند تا به زعم خود در عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران تزلزل ایجاد کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ایران با وجود تمامی این تحریم‌ها و فشارها، هیچگاه میز مذاکره را ترک نخواهد کرد، گفت: شاید یکی از اهداف غربی‌ها این است که جمهوری اسلامی را خسته کنند تا ایران مجبور به ترک میز مذاکره شود آنگاه به افکار عمومی جهان اعلام کنند که ایران اهل مذاکره نیست ولی آنها بدانند که ما به هیچ وجه میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد که جمهوری اسلامی بر این موضوع اعتقاد دارد که تنها راه حل پرونده هسته‌یی ایران، گفت‌وگو و مذاکره است.

نقوی‌حسینی در پایان گفت: البته ما مذاکرات را طولانی می‌دانیم و انتظار هم نداریم که با یک یا چند دور مذاکره به نتیجه برسیم ولی باز هم توقع داریم که گروه 1+5 با برنامه مدون و روشنی در این دوره از مذاکرات شرکت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet