ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/08 16:11:00
سرویس بین الملل
آقا‌محمدی:

کرزای به نقش منفی آمریکا در افغانستان پی برده است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به دستور حامد کرزای مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی از دو ولایت افغانستان، گفت: کرزای به نقش منفی آمریکا در افغانستان پی برده است.
کرزای به نقش منفی آمریکا در افغانستان پی برده است عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به دستور حامد کرزای مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی از دو ولایت افغانستان، گفت: کرزای به نقش منفی آمریکا در افغانستان پی برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/6342.jpg کرزای,به,نقش,منفی,آمریکا,در,افغانستان,پی,برده,است Icana

ابراهیم آقا‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به صدور حکم اخراج نیروهای آمریکایی از دو ولایت  افغانستان به دستور کرزای، توضیح داد: از سال 2001 به بعد که افغانستان به بهانه القاعده و طالبان مورد هجمه نظامیان کشورهای غربی به رهبری آمریکا قرار گرفت نه تنها به آرام و ثبات نرسید بلکه با نا‌امنی‌های سازمان‌ یافته‌ای که از سوی نظامیان غربی هدایت می‌شد مواجه شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرزای به نقش منفی عملکرد نیروهای نظامی غربی در افغانستان پی برده است، تصریح کرد: حامد کرزای طی سال‌های ریاست جمهوری خود از یک شخصیت نیمه مستقل و تابع آمریکا به رئیس جمهوری مستقل و مردمی تبدیل شد و این دگردیسی زمانی اتفاق افتاد که وی به عملکرد منفی و مخرب آمریکا در افغانستان پی برد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: آمریکا از یک سوی مدعی مبارزه با تروریسم برای تامین امنیت مردم افغانستان است ولی از سوی دیگر با حمایت از تروریست‌ها در این کشورسعی دارد تا  افغانستان را ناامن نشان دهد تا بتواند دلیل حضور و ابقای خود را در این کشور توجیح کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به روند رو به رشد تولید مواد مخدر در افغانستان، گفت: آمریکایی‌ها در ابتدا با شعار انهدام تولید و کشت مواد مخدر وارد این سرزمین شدند ولی امروز با گذشت پس از 11سال از آغاز اشغال این کشور نرخ رشد تولید و تجارت مواد مخدر چند ده برابر شده است.

کرزای به دلیل ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی دستور داد تا نظامیان آمریکایی از دو ولایت لوگر و وردک اخراج شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet