ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/12/08 13:59:17
سرویس بین الملل
منصوری‌آرانی:

طرح آتش‌بس در سوریه نباید به تجدید قوای معارضان منجر شود

عضو کمیسیون امنیت‌ملی سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به طرح تک ماده‌ای اخضر الابراهیمی، فرستاده سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، گفت: طرح آتش‌بس در سوریه نباید به تجدید قوای معارضان منجر شود.
طرح آتش‌بس در سوریه نباید به تجدید قوای معارضان منجر شود عضو کمیسیون امنیت‌ملی سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به طرح تک ماده‌ای اخضر الابراهیمی، فرستاده سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، گفت: طرح آتش‌بس در سوریه نباید به تجدید قوای معارضان منجر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/30264.jpg طرح,آتش‌بس,در,سوریه,نباید,به,تجدید,قوای,معارضان,منجر,شود Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به طرح تک ماده‌ای ابراهیمی مبنی بر ایجاد آتش‌بس میان طرفین درگیر در سوریه، توضیح داد: طرح آتش‌بس باید بسیار موشکافانه از سوی دولت اسد مورد بررسی قرار بگیرد چرا که ممکن است این طرح حربه‌ای از سوی غرب برای پیشبرد منافع آنها باشد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آتش‌بس نباید به فرصتی برای تجدید قوای معارضان سوری بدل شود، تصریح کرد: این شائبه وجود دارد که آتش‌بس طرحی مزورانه برای وقت کشی باشد تا در این فرصت غرب و اعراب مرتجع منطقه به تجهیز معارضان سوری بپردازند چرا که شبیه به این مسئله پیش از این در آتش بس موقتی ماه رمضان گذشته نیز تکرار شده بود.

منصوری‌آرانی با اشاره به اینکه خلع سلاح معارضان مسئله‌ای مهم تر از اعلام آتش‌بس است، افزود: نیاز اصلی امروز در سوریه ممنوعیت ارسال سلاح به معارضان است و طرح آتش بس تنها در این صورت نتیجه بخش خواهد بود و در غیر این صورت تروریست ها همچنان به جنایت ضد مردم سوریه ادامه می‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه غرب اعتقاد راسخی به راه‌حل سیاسی در سوریه ندارد، گفت: غرب دم از استقبال از آغاز فرایند گفتگوهای ملی در سوریه می‌زند ولی قلباً نشان داده که سوریه را نا‌آرام می‌خواهد از این رو با ارسال تجهیزات وتسلیحات سنگین قصد دارد تا آتش تنازعات در سوریه را شعله ور نگه دارد.

اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه طرح تک ماده‌ای را به مظنور ایجاد آتش بس میان طرفین درگیر در سوریه ارائه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet