انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/08 10:49:24
سرویس بین الملل
شوهانی مطرح کرد:

راه‌حل سیاسی، تنها راه‌حل برون رفت از بحران سوریه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اظهارات وائل الحقلی، نخست وزیر سوریه مبنی بر اشتیاق دولت اسد برای گفتگو با مخالفان، گفت:‌ راه‌حل سیاسی، تنها راه‌حل برون رفت از بحران سوریه است.
راه‌حل سیاسی، تنها راه‌حل برون رفت از بحران سوریه عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اظهارات وائل الحقلی، نخست وزیر سوریه مبنی بر اشتیاق دولت اسد برای گفتگو با مخالفان، گفت:‌ راه‌حل سیاسی، تنها راه‌حل برون رفت از بحران سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/35068.jpg راه‌حل,سیاسی،,تنها,راه‌حل,برون,رفت,از,بحران,سوریه Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به تاکید نخست وزیر سوریه به گفتگو با جریان‌های سیاسی مخالف، توضیح داد: امروز مخالفان دولت مرکزی سوریه در ضعیف‌ترین و منزوی‌ترین وضعیت خود به سر می‌برند و حتی متحدان غرب نیز حمایت پیشین را از تروریست‌های سوری ندارند.

نماینده مردم ایلام، سیروان، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر امور خارجه انگلیس چندی پیش از مخاطرات تروریست‌های سوریه برای کشورهای اروپایی هشدار داده بود، تصریح کرد: غربی‌ها به خوبی می‌دانند که تنها حرفه تخصصی تروریست‌های آموزش دیده‌ای که به سوریه اعزام کرده‌اند قتل، غارت و جنایت است و اگر این افراد  از صحنه تحولات سوریه حذف نشوند بعدها بدل به معضلی بزرگ برای خود غربی‌ها می‌شوند.

شوهانی با اشاره به اینکه راه‌حل سیاسی، تنها راه‌حل خروج از بحران سوریه است، افزود:‌ معاذ الخطیب، رهبر ائتلاف معارضان سوری در جریان نشست مونیخ در حاشیه گفتگوها صراحتاً اعلام کرد که دست دوستی به سمت دولت سوریه دراز می‌کند و از دور گفتگوهای آشتی ملی استقبال می‌کند و این مسئله نشان می‌دهد که راه‌حل نظامی ناکام مانده و مخالفان ناچار به بازگشت به گفتگو و مذاکره شده اند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ‌گفت: اگر غرب به ارسال تجهیزات به تروریست‌های سوریه پایان می‌داد ظرف چند ماه نخست بحران در سوریه مرتفع می‌شد ولی با تشویق غرب و ورود یافتن برخی از کشورهای منطقه از جمله قطر، عربستان و حتی ترکیه  برای عقده گشایی‌های دیرینه خود ، معادلات در سوریه هر روز پیچیده تر شد.

وائل الحلقی، نخست وزیر سوریه اعلام کرد که در موضوع گفتگوها با جریان‌های سیاسی مخالف در دستور کار دولت مرکزی سوریه قرار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet