انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/11 10:04:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیته مطالبات مجلس؛

اتحاد ملت عراق توطئه‌های غربی-عربی را خنثی می‌کند

مهدی دواتگری با بیان اینکه طوایف و گروه‌های سیاسی عراق باید در راستای وحدت و یکپارچگی کشور گام بردارند، گفت:ملت عراق با اتحاد خود می‌توانند توطئه‌های غربی-عربی را در این کشور خنثی کنند.
اتحاد ملت عراق توطئه‌های غربی-عربی را خنثی می‌کند مهدی دواتگری با بیان اینکه طوایف و گروه‌های سیاسی عراق باید در راستای وحدت و یکپارچگی کشور گام بردارند، گفت:ملت عراق با اتحاد خود می‌توانند توطئه‌های غربی-عربی را در این کشور خنثی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/17715.jpg اتحاد,ملت,عراق,توطئه‌های,غربی-عربی,را,خنثی,می‌کند Icana

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مداخلات برخی کشورهای عربی در ناآرامی‌های عراق، اظهار داشت: کشورهای مرتجع عرب منطقه با رواج وهابیت در منطقه سعی دارند به اهداف خود دست یابند.

نماینده مردم عجب‌شیرو مراغه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطر و عربستان به دنبال رسیدن به جایگاهی خاص در منطقه هستند، تصریح کرد: رواج  وهابی‌گری در کشورهای اسلامی شیعه نشین نه‌تنها مانع بزرگی در راه اتحاد امت اسلامی خواهد بود، بلکه پای کشورهای بیگنانه را به خاورمیانه باز خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه ملت عراق با اتحاد خود می‌توانند توطئه‌های غربی-عربی را در این کشور خنثی کنند، ادامه داد: کشوری که از رژیم گذشته و مسائل طایفه‌گری ضخم‌های عدیده‌ای خورده ‌است نباید با تفرقه باردیگر به کشورهای مرتجع منطقه اجازه بدهد تا کام رهایی از یوغ دیکتاتور سابق را به کامشان تلخ کنند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت‌های مرتجع عرب منطقه گاهی در امور داخلی برخی کشورها دخالت می‌کنند که درحد و توان آنها نیست، افزود: شیطنت‌های قطروعربستان در امور داخلی کشورهایی هم‌چون سوریه و عراق هیچ گاه با جایگاه منطقه‌ای آنها سنخیت ندارد و از این رو اینگونه‌ کشورها نباید در راستای برهم زدن توازن منطقه‌ای گام بردارند.

رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس با بیان اینکه تمام طوایف و گروه‌های سیاسی عراق باید در راستای وحدت و یکپارچگی کشور گام بردارند، خاطرنشان کرد: کوچکترین غفلت از سوی ملت عراق بازگشت یک دیکتاتور وابسته به غرب و کشورهای مرتجع عرب را به این کشور محتمل می‌کند واز این رو مردم عراق نباید اشتباهات محاسباتی –سیاسی را ادامه دهند.

نوری ‌المالکی نخست وزیر عراق بدون نام‌بردن از کشورهای عربی که در امور داخلی این کشور دخالت می‌کنند، به انها هشدار داد از دخالت‌در عراق خودداری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet