ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/10/19 16:13:00
سرویس بین الملل
در بیانیه نشست دمشق عنوان شد

فراخوان پارلمانی تروئیکای مجالس آسیایی برای امدادرسانی به مردم غزه و توقف جنایات رژیم صهیونیستی

روسای مجالس عضو تروئیکای مجمع مجالس آسیایی در پایان اجلاس امروز با صدور بیانیه ای، خواستار توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و ارائه کمک های فوری به مردم بیگناه غزه شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به دمشق، متن کامل بیانیه‌ نشست تروئیکای مجمع مجالس آسیایی به این شرح است:

دمشق - ‌١٩ دی ماه ‌٨٧

مجمع پارلمانی آسیایی، در قطعنامه‌ خود به شماره

APA/RES/2008/08 ‌مورخ ‌٢٩ نوامبر ‌٢٠٠٨ تصمیم گرفت که یک هیات پارلمانی تروئیکای APA را به منطقه و به ویژه کشورهای همسایه‌ فلسطین اعزام دارد تا با رهبران سیاسی و پارلمانی رایزنی نموده و راiه های امداد رسانی به مردم غزه را بررسی نماید.

برای اجرای این قطعنامه، تروئیکای APA در تاریخ ‌٨ ژانویه ‌٢٠٠٩ در دمشق تشکیل جلسه دادند و بیانیه ذیل را صادر کردند:

تروئیکای APA ضمن محکوم کردن اعمال ضد انسانی اسرائیل معتقد است که همه تشکل‌های پارلمانی و مجالس ملی باید قویا از مردم مظلوم فلسطین دفاع نمایند و از جامعه‌ بین‌المللی می‌خواهد که از آرمانهای فلسطین حمایت کند.

تروئیکای APA از همه مجالس ملی و تشکل‌های پارلمانی می‌خواهد که اسرائیل را به شدیدترین وجه به خاطر اعمال شریرانه‌اش محکوم نمایند و بر ضرورت ارایه فوری کمک‌های بشردوستانه به فلسطین تاکید می‌کند.

مجازات دسته‌جمعی رژیم اسرائیل علیه یک و نیم میلیون نفر که هر روز تحت بمباران اسرائیل در نوار غزه بسر می‌برند و از غذا، دارو و برق محروم شده‌اند، برخلاف کلیه‌ اصول حقوق بین‌المللی، حقوق بشردوستانه و حقوق بشر است و جنایت علیه بشریت تلقی می‌شود.

مردم فلسطین در غزه نیاز فوری به مواد غذایی، دارویی، سوخت و کمک مستقیم دارند تا خدمات اولیه‌ خود را برای ادامه حیات از جمله بیمارستان‌های محلی و تامین برق، آب و بهداشت و دیگر خدمات حفظ کنند. هر چند که اکثر این خدمات در اثر حملات نظامی اسرائیل نابود شده است. به این دلیل ضرورت دارد که فورا همه‌ گذرگاه‌های باز شود تا کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه برسد.

قدرت اشغالگر با نقض حقوق مربوط به جنگ از جمله کنوانسیون چهارم ژنو مصوب ‌١٢ اوت ‌١٩٤٩ در خصوص حمایت از افراد غیر نظامی به هنگام جنگ، صدها نفر از مردم غیر نظامی را قتل عام کرده و شهرها را هدف بمباران و گلوله‌باران خود قرار داده است. اینگونه اعمال شریرانه در غزه در روزهای اخیر مرزهای شناخته شده در رعایت حقوق بشر، کرامت انسانی و حقوق بین‌المللی را نادیده گرفته است. سیاست‌های مجازات دست‌جمعی، استفاده‌ گسترده از زور، ممانعت از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم تحت محاصره غزه، اعمالی بی‌رحمانه و موجب شرمندگی کل بشریت است.

ضروری است که تلاش‌ها برای یک برنامه‌ امدادرسانی بسیج، یکدست و هماهنگ شده و به فوریت کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم تحت محاصره نوار غزه ارسال شود.

افزون بر این، ما خواستار انجام اقدامات ذیل در اسرع وقت هستیم:

‌١- قطع فوری حملات زمینی و هوایی

‌٢- خروج نیروهای اسرائیلی از غزه

‌٣- رفع محاصره‌ غزه و بازگشایی همه‌ گذرگاه‌ها، بندر و فرودگاه غزه

‌٤- ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه، به ویژه مواد غذایی، سوخت و دارو به نوار غزه

‌٥- ارایه‌ خسارت به مردم فلسطین که در اثر تجاوز نظامی اسرائیل صدمه دیده‌اند

‌٦- بازسازی فوری مناطق آسیب‌دیده

‌٧- لغو گروه‌های دوستی با اسرائیل در پارلمان‌ها.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet