هدر اصلی
1387/10/19 19:33:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در اجلاس تروئیکا:

مقاومت ملت فلسطین دفاعی مقدس است

"علی لاریجانی" مقاومت مردم فلسطین در مقابل جنایتهای رژیم صهیونیستی را دفاعی مقدس خواند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی در اجلاس تروئیکای بین ‌المجالس آسیایی با اشاره به روند تشکیل این اجلاسو تشکر از حضور رؤسای مجالس اندونزی و سوریه گفت: سؤال اینجاست که چرا سخنی از حقوق بشر در مورد مردم غزه از غربی‌ها نمی‌شنویم.

وی بابیان اینکه شورای امنیت به وجود آمده است تا در بحران‌ها و جنگ‌ها نقش‌آفرینی کند، تصریح کرد: شورای امنیت در حال حاضر کجاست؟

لاریجانی اظهار داشت: در واقع آنها منتظر این فرصت هستند تا به هر بهانه‌ای منافع اسراییل را تامین نمایند.

رییس قوه قضاییه در ادامه گفت: در مسئله غزه ظلم زیادی به مردم فلسطین می‌شود اما آنها با مجاهدت و مقاوم خود نشان دادند که دوره ستمگری و زورگویی با توسل به سلاح‌های پیشرفته سپری شده است.

وی ادامه داد: شعارهای حقوق بشری سازمان‌های بین‌المللی فقط برای حفظ حقوق قدرت‌های بزرگ است نه حفظ و رعایت حقوق زنان و کودکان فلسطینی.

لاریجانی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر شورای امنیت نشان داده است که ظرفیت حل مسایل مهم را ندارد و بیشتر برای صیانت از حقوق قدرت‌های بزرگ ساخته شده است.

وی افزود: درست است که صدمات زیادی را در غزه شاهد هستیم اما نوعی بیداری و هوشیاری در دنیا به وجود آمده که این دستاورد بزرگی برای بشر است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ملت فلسطین نوعی دفاع مقدس را از خود نشان می‌دهد، گفت: برخی از کشورها می‌خواهند سطح این دفاع مقدس را تنزل دهند و این را به عنوان دعواهای گروهی مطرح کنند ولی این دفاعی مقدس است.

وی افزود: ملت فلسطین مظلومانه مقاومت و دفاع ی‌کند و ما این دفاع را ارج می‌نهیم و دفاع از آنها را وظیفه انسانی خود می‌دانیم.

"علی لاریجانی" تصریح کرد: تلاش امروز ما باید این باشد که از ظرفیت کشورهای آسیایی استفاده کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: ملت و دولت ایران وظیفه خود می‌دانند که از ملت مظلوم فلسطین دفاع نمایند و ما در این راستا کمک‌های انسان‌دوستانه خود را نیز ارسال کرده‌ایم.

وی از تمام مجالس آسیایی خواست تا به ملت مظلوم فلسطین کمک نمایند.

لاریجانی در اجلاس تروئیکای مجالس آسیایی پیشنهاد کرد که از طرف کشورهای تروئیکا از مجالس کشورهای آسیایی خواسته شود که ارتباطات گروه‌های دوستی پارلمانی خود با رژیم صهیونیستی را قطع کنند. هم‌چنین طی نامه‌ای روسای مجالس تروئیکا از دولت مصر بخواهند تا گذرگاه‌های منتهی به غزه را برای ارسال کمک‌ها باز کند و در نهایت اجلاس سران آسیایی جهت پی‌گیری حل بحران غزه در تهران برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet