هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

فوریت تقویت مرزبانی کشور در دستور کار یکشنبه مجلس

سرویس صحن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه طرح یک فوریت تقویت مرزبانی کشور را در دستور کار خود دارند.
شنبه 21 دی 1387 ساعت 14:42

"حمید‌رضا حاجی‌بابایی" عضو هیات رئیسه با بیان خبر فوق افزود: جمهوری اسلامی ایران 7300 کیلومتر مرز آبی  و خاکی دارد و هر کدام از مناطق ویژگی خاص خودشان را دارند و در مرزهای شرقی با 400 کیلومتر مرز ما شاهد قاچاق مواد مخدر، انسان و مشکلات امنیتی هستیم.

وی افزود: غرب و شمال غرب کشور نیز دچار مشکلات امنیتی است که این مرز نیز 400 کیلو متر می‌باشد.

عضو هیات رئیسه خاطرنشان کرد: 700 کیلومتر هم مرز شمالی داریم که گرچه در حال حاضر مشکل خاصی ندارند اما نیازمند تجهیزات می‌باشند.

وی با بیان اینکه ما 1800 کیلومتر نیز مرز جنوبی داریم گفت: انسداد مرزها بویژه در غرب و شرق یک امر ضروری است که به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه مشکل امنیت مرزهای ما همواره مطرح بوده دلیل ارائه طرح فوریتی در این خصوص گرفته‌اند ؟ گفت: با توجه به اینکه در آستانه تقدیم بودجه 88 از سوی دولت به مجلس هستیم لذا نمایندگان با ارائه این طرح خواسته‌اند مقدمات و برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص از سوی دولت صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به بار مالی این طرح آیا مشکل اصل 75 قانون اساسی ندارد؟ گفت: بار مالی اجرای این طرح پیش بینی نشده و نمایندگان دست دولت را باز گذاشته‌اند تا برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خصوص انجام دهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000