هدر اصلی
1392/01/10 12:11:15
سرویس سیاسی
پزشکیان:

روسیه در تکمیل نیروگاه بوشهر کارنامه اعتمادسازی ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه روسیه به دلیل منافع خود از ایران حمایت می‌کند، تصریح کرد: روسیه در تکمیل نیروگاه بوشهر کارنامه اعتمادسازی ندارد.
روسیه در تکمیل نیروگاه بوشهر کارنامه اعتمادسازی ندارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه روسیه به دلیل منافع خود از ایران حمایت می‌کند، تصریح کرد: روسیه در تکمیل نیروگاه بوشهر کارنامه اعتمادسازی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/27493.jpg روسیه,در,تکمیل,نیروگاه,بوشهر,کارنامه,اعتمادسازی,ندارد Icana

مسعود پزشکیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره چگونگی روابط ایران با روسیه گفت: هر رابطه و معامله‌ای دو سر دارد که هرکدام به دنبال برنده بودن خود است؛ دیپلماسی میان کشور‌ها نیز بر همین اساس تعریف شده و هر طرف باید به دنبال برنده شدن خود باشد، در غیر این صورت بازنده خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران در ارتباطات خارجی خود با کشور‌ها بر اساس سیاست‌های کلی و چشم انداز تعریف شده توسط مقام معظم رهبری رفتار می‌کند و اصل نیز بر برقراری رابطه با کشورهاست اما به عملکرد وزارت خارجه در این باره انتقاداتی وارد است.

وی با انتقاد از روش دستگاه دیپلماسی ایران در ارتباطات خارجی بیان کرد: ایران در سیاست خارجی همواره با مسائلی روبرو بوده و در ارتباط با کشور روسیه نیز به گونه‌ای بوده که نمی‌توان استنباط برد- برد از آن داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ساخت نیروگاه اتمی در ایران توسط روس‌ها توضیح داد: روسیه سال‌ها وعده افتتاح نیروگاه را به ایران می‌داد؛ من به خاطر دارم که در دولت خاتمی، هر سال می‌گفتند از شهریور آن را افتتاح می‌کنیم؛ ولی آن دولت و هشت سال دولت احمدی‌نژاد گذشت و اتفاقی نیفتاد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره دفاع روسیه از برخی مواضع ایران در عرصه بین المللی گفت: روسیه به دلیل منافع خود از ایران حمایت می‌کند؛ همچنین موضع ضدآمریکایی جمهوری اسلامی در منطقه نیز دلیل دیگری برای حمایت مسکو از تهران است زیرا روس‌ها می‌خواهند به عنوان یک ابرقدرت در این محدوده فعالیت داشته باشند. /
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet