هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علاوه بر حرم‌های مطهر حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س)

مجلس با نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون کلیه امامزاده‌ها موافقت کرد

سرویس صحن
با اصلاح قانون حمایت از طرح بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم‌‌های مطهر حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س)، حرم‌های مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و حضرت احمدبن موسی(ع)، شاه چراغ و سایر امامزاده ها نیز به این قانون اضافه گردید.
یکشنبه 22 دی 1387 ساعت 10:42

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به لایحه اصلاح قانون حمایت از طرح بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌‌های مطهر حضرت امام رضا(ع)  و حضرت معصومه (س)رای دادند.

بر اساس این اصلاحیه بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و حضرت احمدبن موسی(ع)، شاه چراغ و سایر امامزاده ها نیز به این قانون اضافه گردید.

نمایندگان همچنین مقرر کردند که شمول قانون به سایر امامزاده های واقع در محدوده بافت‌های فرسوده سایر استان‌ها مشروط به پیشنهاد سازمان اوقاف و امور خیریه و تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب هیات وزیران خواهد بود.

"محمدحسن ابوترابی‌فرد" در مورد این لایحه اظهار داشت: دولت چند امامزاده مشخص را در این لایحه ذکر کرده و برای موارد  مورد نظر منابع مالی را مشخص کرده است ما دایره این لایحه را گسترش دادیم و بار مالی آن را افزایش دادیم.

بنده اخطار اصل (75) را وارد می دانم و بر این اساس از مجلس هم رای گیری می کنیم .

این گزارش می افزاید: جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب پیش از این در اخطار قانون اساسی بررسی بخشی از این لایحه را مغایر با اصل (75) قانون اساسی و در برداشتن بار مالی برای دولت دانست.

در ادامه نمایندگان به وارد بودن اخطار اصل (75) نماینده فوق الذکر رای ندادند لذا بررسی این لایحه ادامه یافت.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000